Κυριακή 21 Οκτωβρίου 16:39      12°-24° Πάτρα
ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Α

Α' Κατηγορία: Σήμερα πέφτουν κορμιά!



Στο ματς Αναγέννηση - Θύελλα Πατρών στρέφονται κατά κύριο λόγο οι προβολείς του ενδιαφέροντος στη σημερινή εμβόλιμη αγωνιστική στην Α' Κατηγορία, προτελευταία στο πρωτάθλημα (το Σάββατο το φινάλε της κανονικής περιόδου).
Οποιος κερδίσει, εξασφαλίζει εισιτήριο στα πλέι οφ, ενώ ο χαμένος θα απειλείται από τη Νίκη Προαστείου αν αυτή κερδίσει σήμερα τον αδιάφορο βαθμολογικά Φωστήρα (θα είναι σίγουρα στα πλέι άουτ, αλλά κυνηγάει βαθμούς για να μπει με όσο το δυνατόν καλύτερο συντελεστή). Και αν έρθει ισόπαλο το ντέρμπι, τότε εφ' όσον νικήσει η Νίκη, θα τους απειλεί και τους δύο, όπως και ο Κεραυνός, αν κερδίσει τον Δαβουρλή.
Ο Πανμοβριακός και ο Αετός Πατρών είναι σίγουροι για την 4άδα και τα πλέι οφ.
Πανικός και στην ουρά, για τα πλέι άουτ και την απευθείας παραμονή. Η Δόξα θέλει νίκη με Πανμοβριακό για να σωθεί απευθείας.
Η Θύελλα Αιγίου είναι μαζί με τον Φωστήρα οι δύο σίγουρες ομάδες των πλέι άουτ, ενώ ο Λέων θέλει δύο νίκες με Εθνικό Σαγεΐκων και Θύελλα Αιγίου για να ελπίζει σε απευθείας παραμονή.
Ο Αρης έχει εύκολο έργο και αν νικήσει το Λιμνοχώρι, θα τα παίξει όλα στο τελευταίο ματς με τη Νίκη. Ο Πήγασος κυνηγάει Δαβουρλή και Αρη, για να τους βάλει μέσα στα πλέι άουτ και να γλυτώσει αυτός τη διαδικασία. Αρα, πολύ σημαντικό ματς και το Δαβουρλής-Κεραυνός, αφού οι γηπεδούχοι πάνε να σωθούν απ' ευθείας, ενώ οι φιλοξενούμενοι να παίξουν τα ρέστα τους για την 4η θέση που δίνει εισιτήριο για πλέι οφ.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 5.30 μ.μ.: Αναγέννηση - Θύελλα Πατρών, Ανδριανός.
Γηπ. Προαστείου, 5.30 μ.μ.: Νίκη - Φωστήρας, Τζαγκαράκης.
Γηπ. Αγυιάς, 5.30 μ.μ.: Δαβουρλής - Κεραυνός, Φωκάς.
Γηπ. Λιμνοχωρίου, 5.30 μ.μ.: Λιμνοχώρι - Αρης, Πετρόπουλος.
Γηπ. Σαγεΐκων, 5.30 μ.μ.: Εθνικός Σαγεΐκων - Λέων, Τσιρογιάννης.
Γηπ. Παραλίας, 5.30 μ.μ.: Δόξα Παραλίας - Πανμοβριακός, Μακρυπόδης.
Γηπ. Αβύθου, 5.30 μ.μ.: Θύελλα Αιγίου - Ατρόμητος, Μέρμηγκας.
Γηπ. Κ. Ζάρρας, 5.30 μ.μ.: Πήγασος - Αετός, Καλύβας.


AΓ.
Ν-Ι-Η
ΓΚΟΛ
Β.
ΠΛΕΙ ΟΦ/ΑΟΥΤ
Πανμοβριακός
28
19-6-3
65-23
63
4
Αετός
28
17-6-5
47-23
57
2
Αναγέννηση
28
14-9-5
54-25
51
0
Θύελλα Π.
28
14-9-5
47-25
51
0
Κεραυνός
28
13-9-6
54-27
48

Νίκη
28
13-9-6
29-15
48

Εθνικός Σαγ.
28
12-8-8
35-31
44

Ατρόμητος
28
12-6-10
40-38
42

Δόξα Παραλίας
28
9-8-11
32-38
35

Αρης
28
9-6-13
48-52
33

Δαβουρλής
28
9-6-13
46-53
33

Πήγασος
28
9-5-14
45-55
32
4
Λέων
28
8-4-16
37-59
28
3
Θύελλα Αιγ.
28
8-3-17
30-68
27
0
Φωστήρας
28
5-4-19
33-65
19
0
Λιμνοχώρι
28
2-4-22
20-65
10








Αποστολή με E-mail Εκτύπωση







Πρόσφατα
[16:30]  Τα κορίτσια του Απόλλωνα πρεμιέρα με...
[15:54]  Ο Γλαύκος μάχη με Τρίτωνα στην «Αποθήκη»
[15:53]  Η Σφήκα Αμαλιάδας το 3 στα 3
[15:50]  Επικίνδυνες αποστολές στη Γ΄ Εθνική...
[15:34]  Γ' Εθνική και Α' Κατηγορία LIVE από το...
[13:10]  Μπαίνει σε ρυθμούς πρωταθλήματος η...
[12:40]  O Απόλλων με την πλάτη στον τοίχο-Πως...
[10:15]  Γ' Εθνική: Ευκαιρία για τους «Αχαιούς»...








Πελοπόννησος
 
 





Τελευταία [16:39:13]