ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Πρεμιέρα για τους έφηβους του ΝΟΠ και της ΝΕΠ

Πρεμιέρα για τους έφηβους του ΝΟΠ και της ΝΕΠ



Στη μάχη του Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο των Εφήβων ρίχνονται από σήμερα έως και την Κυριακή τα αντίστοιχα συγκροτήματα του ΝΟΠ και της ΝΕΠ. Οι δυο ομάδες θα βρουν απέναντί τους στον Ομιλο της Πάτρας τους ΝΟ Τριχωνίδας, ΝΟ Ναυπλίου και ΝΟ Καλαμάτας, έχοντας σαν στόχο την πρόκριση στην β΄ φάση της διοργάνωσης (οι αγώνες το διάστημα 10-12 Απριλίου). Να αναφέρουμε ότι το εισιτήριο δεν θα πάρει μόνον η τελευταία ομάδα του Ομίλου. Αναλυτικά το πρόγραμμα:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/1: ΝΕΠ-ΝΟΠ (8μ.μ.), ΝΟ Ναυπλίου-ΝΟ Καλαμάτας (9μ.μ.).
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/1: ΝΟ Καλαμάτας-ΝΕΠ (10.30π.μ.), ΝΟ Τριχωνίδας-ΝΟ Ναυπλίου (11.30π.μ.), ΝΟΠ-ΝΟ Καλαμάτας (6μ.μ.), ΝΕΠ-ΝΟ Τριχωνίδας (7μ.μ.).
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/1: ΝΟ Τριχωνίδας-ΝΟΠ (9π.μ.), ΝΟ Ναυπλίου-ΝΕΠ (10π.μ.), ΝΟ Καλαμάτας-ΝΟ Τριχωνίδας (4μ.μ.), ΝΟΠ-ΝΟ Ναυπλίου (5μ.μ.).
* Ο ΝΟΠ (προπονητής ο Κώστας Σακκαλής) θα παραταχθεί με τους Γ. Γουρδούπης, Θ. Ρουμάνο, Μ. Ανδρουτσόπουλο, Στ. Γεωργίου, Κ. Αδαμόπουλο, Απ. Γεωργαρά, Ν. Χριστοδουλόπουλο, Αγγ. Καραϊσκο, Οδ. Φιλιππάτο, Κ. Χρηστάκη, Γ. Πριτσαπίδουλα, Θ. Λιάτσο, Σπ. Λυκούδη, Χρ. Τρασάι, Χρ. Μαυριόπουλο, Θ. Μπετχαβά, Α. Νταφογιάννη, Μ. Δρίζη και Ανδρ. Μπιτσάκο.
* Η ΝΕΠ (προπονητής ο Παναγιώτης Χριστοφής) θα αγωνιστεί με τους Πολίτη, Γκοτσόπουλο, Θανόπουλο, Σχίζα, Μπάρλο, Αποστολίδη, Φ. Τριχα, Αγγ. Τριχα, Μεγάλο, Κωνσταντινόπουλο, Κούλια, Μπάζιο, Δημορρηγόπουλος, Δομετίου, Μπεκυρα, Σαμαρά, Αντίοχο, Καλαμα, Κρεμανταλά, Κοτζαμπαση και Παπαδόπουλο.
ΟΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΤΗΣ ΝΕΠ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ
Στον Βόλο θα ταξιδέψει η ομάδα πόλο Νεανίδων της ΝΕΠ, μετέχοντας από σήμερα μέχρι και την Κυριακή στην α΄ προκριματική φάση του αντίστοιχου Πανελληνίου πρωταθλήματος (γεν. 2003 και μικρότερες). Ο προπονητής Δημήτρης Μπιτσάκος θα έχει στη διάθεσή του τις εξής παίκτριες (σε παρένθεση το έτος γέννησης): Ελεάννα Γεωργίου (2003), Αδαμαντία Διαμαντοπούλου (2003), Μαρία Ζαφειράκη (2003), Χριστιάννα Μαντζουρίδου (2003), Κατερίνα Μοίραλη (2003), Ελενα Γιαννακοπούλου (2004), Βασιλική Κιούρκα (2004), Ελενα Μαυροειδή (2004), Μαρία Τασιούλα (2004), Ντένια Κουρέτα (2005), Γεωργία Ζαφειράκη (2006), Αναστασία Μπεκρή (2006) και Αφροδίτη Μπιτσάκου (2011). Αντίπαλοι της ΝΕΠ θα είναι οι ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, Πανιώνιο και ΝΟ Λάρισας και στην β΄ φάση (10-12/4) δεν θα προκριθεί μόνο η τελευταία ομάδα του Ομίλου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/1: ΝΕΠ-ΟΕΑΝΑΒ (5μ.μ.), ΟΥΚ Βόλου-ΝΟ Λάρισας (6μ.μ.).
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/1: ΝΟ Λάρισας-ΝΕΠ (9π.μ.), Πανιώνιος-ΟΥΚ Βόλου (10π.μ.), ΟΕΑΝΑΒ-ΝΟ Λάρισας (5μ.μ.), ΝΕΠ-Πανιώνιος (6μ.μ.).
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/1: Πανιώνιος-ΟΕΑΝΑΒ (9π.μ.), ΟΥΚ Βόλου-ΝΕΠ (10π.μ.), ΝΟ Λάρισας-Πανιώνιος (5μ.μ.), ΟΕΑΝΑΒ-ΟΥΚ Βόλου (6μ.μ.).





Αποστολή με E-mail Εκτύπωση







Πρόσφατα
[16:35]  Ντέρμπι της Ολυμπιάδας με τον Πανιώνιο
[14:20]  Το βλέμμα του Απόλλωνα στα υπόλοιπα...
[11:22]  Α' Κατηγορία: Πέφτει η αυλαία με...
[χθες 23:24]  Στα χέρια του Γιώργου Μπάρλου η...
[χθες 18:07]  Η Ελλάδα νίκησε 73-63 την...
[χθες 18:06]  Με ποια «φίδια» συμβιώνει ο Μ....
[χθες 18:03]  Η Ακαδημία των Σπορ έτοιμη για...
[χθες 17:57]  Μ' αυτούς κατεβαίνει η εθνική στο...








Πελοπόννησος
 
 





Τελευταία [21:32:27]