Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 07:05      17°-31° Πάτρα
ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Μπάντμιντον: Τι έκαναν οι πατρινοί στον Πύργο

Μπάντμιντον: Τι έκαναν οι πατρινοί στον Πύργο



Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 3/12 στον Πύργο οι Περιφερειακοί αγώνες της Α΄ Φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπάντμιντον. Από την Πάτρα συμμετείχαν και οι δυο ομάδες μπάντμιντον, η ΝΕΠ και ο Απολλώνιος. Οι κατηγορίες που αγωνίστηκαν ήταν οι εξής: Κάτω των 11 (U11), Κάτω των 15 (U15) και Κάτω των 19 χρονών (U19). Από την Πάτρα συμμετείχαν 26 αθλητές σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U11
Απλό Αγοριών: 2η θέση Στέφανος Γαλάνης, 3η θέση Αλέξανδρος Γκοτσούλιας.
Απλό Κοριτσιών: 1η θέση Δέσποινα Τσιμπούκη, 3η θέση Αγγελική Γιαννοπούλου.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U13
Απλό Αγοριών: 1η θέση Αριστοτέλης Στυλιδιώτης, 2η θέση Ανδρέας Μπουλής.
Διπλό Αγοριών: 2η θέση Γιώργος Θεοδωρακόπουλος-Ανδρέας Μπουλής.
Μεικτό Διπλό: 1η θέση Αριστοτέλης Στυλιδιώτης-Αναστασία Λιόλιου.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ U15
Απλό Παίδων: 1η θέση Νίκος Αθανασόπουλος, 2η θέση Ακης Σωτηρόπουλος, 3η θέση Θανάσης Βαγενάς.
Απλό Κορασίδων: 3η θέση Κωνσταντίνα Βαγενά.
Διπλό Παίδων: 1η θέση Νίκος Αθανασόπουλος-Ακης Σωτηρόπουλος, 2η θέση Αριστοτέλης Στυλιδιώτης-Θεόδωρος Αλεξανδρόπουλος, 3η θέση: Ανδρέας Μπούλης-Ηλίας Τζιβιέρης.
Διπλό Κορασίδων: 2η θέση Κωνσταντίνα Βαγενά-Ιωάννα Σπανού.
Mεικτό Διπλό: 1η θέση Θανάσης Βαγενάς-Γεωργία Τσιμπούκη.
ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ U17
Απλό Εφήβων: 2η θέση Θεόδωρος Μαντούκας, 3η θέση Ακης Σωτηρόπουλος, 3η θέση Αναστάσης Κούτρας.
Απλό Νεανίδων: 1η θέση Χριστίνα Δεληβοριά, 3η θέση Κωνσταντίνα Βαγενά.
Διπλό Εφήβων: 1η θέση Θεόδωρος Μαντούκας-Αγγελος Μενεγάτος, 3η θέση Νίκος Αθανασόπουλος-Ακης Σωτηρόπουλος.
Διπλό Νεανίδων: 2η θέση Κωνσταντίνα Βαγενά-Ιωάννα Σπανού, 3η θέση Ανδριάνα Κασπίρη-Βασιλεία Στυλιδιώτη.
Διπλό Μεικτό: 1η θέση Αναστάσης Κούτρας-Χριστίνα Δεληβοριά, 2η θέση Αγγελος Μενεγάτος-Βασιλεία Στυλιδιώτη
ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ U19
Aπλό Νέων: 1η θέση Γιώργος Κτενάς, 2η θέση Κώστης Αθανασόπουλος, 3η θέση Θεόδωρος Μαντουκας.
Απλό Νεανίδων: 1η θέση Χριστίνα Δεληβοριά, 3η θέση Ανδριάνα Κασπίρη.
Διπλό Νέων: 1η θέση Κώστης Αθανασόπουλος-Αναστάσης Κούτρας, 2η θέση Θεόδωρος Μαντούκας-Αγγελος Μενεγάτος.
Διπλό Νεανίδων: 1η θέση Βασιλεία Στυλιδιώτη-Ελένη Σωτηροπούλου, 2η θέση Ιωάννα Μητροπούλου-Ανδριάνα Κασπίρη.
Διπλό Μεικτό: 1η θέση Γιώργος Κτενάς-Χριστίνα Δεληβοριά, 2η θέση Αγγελος Μενεγάτος-Βασιλεία Στυλιδιώτη, 3η θέση Παναγιώτης Αλεξανδρόπουλος-Ελένη Σωτηροπούλου.
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Απλό Ανδρών: 1η θέση Κωστής Αθανασόπουλος.
Απλό Γυναικών: 1η θέση Εύη Δεληβοριά.
Διπλό Ανδρών: 3η θέση Γιάννης Σκαρτσάνης-Λευτέρης Αβραμίδης.




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση







Πρόσφατα
[χθες 21:54]  Ο περίπατος του Απόλλωνα στην...
[χθες 21:49]  Ο Προμηθέας τη 2η θέση στα...
[χθες 21:30]  Η συνέντευξη του Δημήτρη...
[χθες 21:14]  Περίπατο ο Απόλλωνας, 74-48 την...
[χθες 21:03]  Η κλήρωση της Α2 ΕΣΚΑ-Η
[χθες 20:52]  Η κλήρωση της Α1 ΕΣΚΑ-Η
[χθες 19:09]  Στις 27/9 πρεμιέρα η Παναχαϊκή στο...
[χθες 16:30]  Κληρώνει σε Α1 και Α2 ΕΣΚΑ-Η








Πελοπόννησος
 
 





Τελευταία [07:05:29]