Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 13:08      7°-15° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Στίβος: Ολες οι επιδόσεις των Αχαιών στη Χαλκίδα

Στίβος: Ολες οι επιδόσεις των Αχαιών στη Χαλκίδα



Πολύ καλή ήταν η παρουσία των Αχαιών αθλητών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Παμπαίδων-Παγκορασίδων στη Χαλκίδα. Αναλυτικά όλα τα μετάλλια και τα αποτελέσματα:
4x300μ. ΠΚ Α΄: Ολυμπιάδα (7η θέση, 3:02.99, με Λάγιου, Νικολοπούλου, Κολλιοπούλου, Καράμπαλη), Πέλοπας (12η θέση, 3:05.92, με Χριστακούδη, Σμυρλή-Αγγελοπούλου, Κεπενού, Κεφαλά), Αθηνόδωρος (15η θέση, 3:06.37, με Γιανναδη, Κούρτη, Καϊτσα, Ανδριοπούλου).
4x300μ. ΠΠ Α΄: Αρίων (10η θέση, 2:40.41, με Πεγλερίδη, Τομπουλίδη, Σουβαλιώτη, Λυμπερόπουλο), Αθηνόδωρος (20ή θέση, 2:47.37, με Πήττα, Ιατρόπουλο, Μπαχό, Γεωργίου).
80μ. Εμπ. ΠΚ Α΄: Μαρίνα Γιανναδη (4η, Αθηνόδωρος, 12.43), Αννα Νάσιου (7η, Πατραϊκή Ενωση, 13.30), Βιργινία Κατσούλη (12η, Αρίων, άκυρη).
80μ. ΠΠ Α΄: Δημήτρης Χασαπίδης (8ος, ΠΓΕ, 9.80).
Αλμα εις Υψος ΠΚ Α΄: Κατερίνα Βομπίρη (9η, Κούρος, 1.45), Αγγελική-Μαρία Δουμπα (13η, Πατραϊκή Ενωση, 1.45).
Σφαιροβολία ΠΚ Α΄: Μαρία Ασπρομάλη (10η, Αρίων, 10.58).
3.000μ. ΠΠ Α΄: Απόστολος Γκοτσόπουλος (11ος, Ολυμπιάδα, 10:10.39), Πέτρος Αρσένης (16ος, Αρίων, 10:55.86).
Εξαθλο ΠΠ Α΄: Δημήτρης Λυμπερόπουλος (4ος, Αρίων, 3796β.).
Πένταθλο ΠΚ Α΄: Θανούλα-Δανάη (8η, Αίολος, 3161β.), Μαρία Κατσούλη (12η, Αθηνόδωρος, 3007β.), Χριστίνα Παπαζαφείρη (13η, Αίολος, 2908β.).
3000μ. Βάδην ΠΚ Α΄: Βιολέττα Σπουδα (2η, Εσπερος 2004, 16:13.44).
Αλμα εις Υψος ΠΠ Α΄: Δημήτρης Μητταρης (8ος, Κούρος, 1.60).
300μ. με Εμπ. ΠΠ Α΄: Γιώργος Λυμπερόπουλος (2ος, Αρίων, 42.51).
Ακοντισμός ΠΚ Α΄: Μαρία Ασπρομάλη (4η, Αρίων, 32.80).
300μ. ΠΠ Α΄: Σπύρος Λουβης (3ος, Πέλοπας, 37.13), Κωνσταντίνος Φραγκούδης (19ος, ΠΓΕ, 39.61).
300μ. ΠΚ Α΄: Μαρία Κεφαλά (8η, Πέλοπας, 43.56), Κωνσταντίνα Σμυρλή-Αγγελοπούλου (12η, Πέλοπας, 44.52), Ανδριάνα Καράμπαλη (15η, Ολυμπιάδα, 45.28), Ελισάβετ Λάγιου (26η, Ολυμπιάδα, 45.87), Μαριάνα Κολλιοπούλου (34η, Ολυμπιάδα, 47.27).
600μ. ΠΠ Α΄: Πολυχρόνιος Ιατρόπουλος (16ος, Αθηνόδωρος, 1:33.20), Ιάσων-Μάξιμος Σουβαλιώτης (19ος, Αρίων, 1:34.78), Ηλίας Αργύρης (30ός, Ολυμπιάδα, 1:39.45).
600μ. ΠΚ Α΄: Αλεξάνδρα Νικολοπούλου (21η, Ολυμπιάδα, 1:56.45).
1.000μ. ΠΠΑ Α΄: Ηλίας Τομπουλίδης (7ος, Αρίων, 2:47.59), Νίκος Γεωργίου (10ος, Αθηνόδωρος, 2:50.92).
1.000μ. ΠΚ Α΄: Εμανουέλα Κούρτη (15η, Αθηνόδωρος, 3:22.58), Σωτηρία Δημητρίου (16η, Αθηνόδωρος, 3:23.68), Μαρία Κόκα (18η, ΠΓΕ, 3:24.79).
2.000μ. ΠΚ Α΄: Ιωάννα Λαυρανου (5η, Ολυμπιάδα, 7:04.40), Δήμητρα Ανδριοπούλου (11η, Αθηνόδωρος, 7:38.97).
5.000μ. Βάδην ΠΠ Α΄: Αλέξανδρος Μορτζάκης (1ος, Ολυμπιάδα, 25:31.44), Διονύσης Τόλιας (3ος, Εσπερος 2004, 27:31.14).
Αλμα εις Μήκος ΠΚ Α΄: Χριστίνα Καϊτσα (17η, Αθηνόδωρος, 4.89), Κωνσταντίνα Βελτσιστα (20ή, Πατραϊκή Ενωση, 4.80), Αννα Νάσιου (27η, Πατραϊκή Ενωση, 4.69).
150μ. ΠΚ Α΄: Μαρία-Ελένη Κεπενού (31η, Πέλοπας, 21.14), Αριάδνη Στεφανίδη (42η, Κούρος, 22.85).




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [13:08:38]