Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 00:09      8°-13° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Ερασιτεχνικό: Το σημερινό πρόγραμμα

Ερασιτεχνικό: Το σημερινό πρόγραμμα



Για να δούμε, θ' αντέξουν και στην 4η στροφή ο Πανμοβριακός και η Δόξα Παραλίας; Θα καταφέρουν να κάνουν το 4 επί 4; Δύσκολη αποστολή και για τις δύο ομάδες, αλλά όλα είναι ανοιχτά. Και θ' απαντηθούν σήμερα κι άλλα ερωτήματα: η Θύελλα Αιγίου θα παραμείνει στα ψηλά πατώματα; Ο Διαγόρας θα επιστρέψει στις νίκες ή θα κάνει κι άλλη γκέλα; Ο Κεραυνός θα μπορέσει, στα Σαγέικα, να κάνει 2η σερί νίκη, μπας και αρχίσει να μαζεύει τις απώλειές των δύο πρώτων αγωνιστικών; Η Νίκη Προαστίου θα συνεχίσει να εκπλήσσει ευχάριστα; Ή θα σκοντάψει στο Λιμνοχώρι όπως πριν δύο εβδομάδες στα Σαγέικα;
Η σημερινή 4η αγωνιστική στην Α' Κατηγορία της ΕΠΣΑ αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον. «Σέντρα» στις 4 μ.μ. και το πρόγραμμα έχει εξής (και οι διαιτητές):

Γηπ. Ροδιάς, 4 μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού - Αρης, Μακρυπόδης.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 4 μ.μ.: Αναγέννηση - Δόξα, Τζαγκαράκης.
Γηπ. Σαγεΐκων, 4 μ.μ.: Εθνικός Σαγεΐκων - Κεραυνός, Ανδριανός.
Γηπ. Λιμνοχωρίου, 4 μ.μ.: Λιμνοχώρι - Νίκη, Καλύβας.
Γηπ. Αλισσού, 4 μ.μ.: Λέων - Ατρόμητος, Σπηλιωτόπουλος.
Γηπ. Κ. Ζάρρας, 4 μ.μ.: Πήγασος - Πανμοβριακός, Χρονάς.
Γηπ. Βραχνεΐκων, 4 μ.μ.: Διαγόρας - Θύελλα Αιγίου, Παπαδόπουλος.
Γηπ. Ρίου, 4 μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας - Απόλλων Εγλυκάδας, Ρηγόπουλος.


BAΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 3 αγώνες)
Δόξα 11-3 9
Πανμοβριακός 8-2 9
Θύελλα Αιγ. 6-2 7
Πήγασος 5-3 7
Διαγόρας 6-1 6
Νίκη 6-3 6
Λιμνοχώρι 3-3 6
Ατρόμητος 1-1 4
Εθνικός Σαγ. 5-6 3
Αναγέννηση 4-5 3
Κεραυνός 3-4 3
Απόλλων Συν. 3-7 3
Πανιώνιος/Αχιλλέας 3-7 3
Αρης 1-4 1
Λέων 2-8 0
Απόλλων Εγλ. 2-10 0



• Για τη Β' Κατηγορία θα γίνουν σήμερα τα εξής παιχνίδια:
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Οβρυάς, 4 μ.μ.: Φωστήρας - Ατρόμητος Λάππα, Τσιρογιάννης.
Γηπ. Χαλανδρίτσας, 4 μ.μ.: Δόξα Χαλανδρίτσας - Θύελλα Πατρών, Ντάβλα.
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Καμαρών, 4 μ.μ.: Φοίνικας Σαλμενίκου - Αετός, Καραβασίλης.
Γηπ. Θ. Χρυσανθόπουλος, 4 μ.μ.: Δρέπανο - Ψηλαλώνια, Αναγνωστόπουλος.
• Και για τη Γ' Κατηγορία θα γίνουν σήμερα τα εξής παιχνίδια:
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ντα Λουζ, 4 μ.μ.: Προοδευτική - Πρωτέας, Πίστας.

Δ' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Δημητρόπουλου, 4 μ.μ.: Αναγέννηση/Αίας - Κεραυνός Σελιανιτίκων, Βαβίλης.
Γηπ. Προαστείου, 5.30 μ.μ.: Φλόγα Κ. Καστριτσίου - Δάφνες, Πετρόπουλος.





Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [00:09:15]