Τρίτη 22 Αυγούστου 15:52      22°-34° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Ο Απόλλων «εντός» με την ΑΕΚ, ο Προμηθέας στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό

Ο Απόλλων «εντός» με την ΑΕΚ, ο Προμηθέας στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό



«Εντός» έδρας με την ΑΕΚ κληρώθηκε ο Απόλλων Carna στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής μπάσκετ, η οποία προγραμματίστηκε για τις 8 Οκτωβρίου. Στη συνέχεια ο Απόλλων θα παίξει στα Τρίκαλα με την ομώνυμη ομάδα, την 3η αγωνιστική στην Πάτρα με το Ρέθυμνο, την 4η στη Θεσσαλονίκη με τον ΠΑΟΚ και την 5η εντός έδρας στο τοπικό ντέρμπι με τον Προμηθέα.
Ο Προμηθέας στην πρεμιέρα θα παίξει με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, την 2η αγωνιστική στην Πάτρα με την Ομάδα Α', την 3η στη Ρόδο με τον Κολοσσό και την 4η εντός έδρας με τον Αρη. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:
1η Aγωνιστική (8/10)
Λαύριο - Κύμη
Απόλλων -ΑΕΚ
Aρης - Τρίκαλα
Κολοσσός -Ρέθυμνο
Ομάδα Α - ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός - Προμηθέας
Κόροιβος - Ολυμπιακός
2η Aγωνιστική (15/10)
ΑΕΚ - Λαύριο
Τρίκαλα- Απόλλων
Ρέθυμνο - Aρης
ΠΑΟΚ - Κολοσσός
Προμηθέας- Ομάδα Α
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
Κύμη - Κόροιβος
3η Aγωνιστική (22/10)
Λαύριο - Τρίκαλα
Απόλλων- Ρέθυμνο
Aρης - ΠΑΟΚ
Κολοσσός- Προμηθέας
Ομάδα Α - Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός - Κόροιβος
Κύμη - ΑΕΚ
4η Aγωνιστική (29/10)
Ρέθυμνο - Λαύριο
ΠΑΟΚ - Απόλλων
Προμηθέας - Aρης
Ολυμπιακός - Κολοσσός
Κόροιβος - Ομάδα Α
Παναθηναϊκός - Κύμη
Τρίκαλα- ΑΕΚ
5η Aγωνιστική (5/11)
Λαύριο - ΠΑΟΚ
Απόλλων- Προμηθέας
Aρης - Ολυμπιακός
Κολοσσός- Κόροιβος
Ομάδα Α - Παναθηναϊκός
Κύμη - Τρίκαλα
ΑΕΚ - Ρέθυμνο
6η Aγωνιστική 19η (12/11)
Προμηθέας - Λαύριο
Ολυμπιακός - Απόλλων
Κόροιβος - Aρης
Παναθηναϊκός - Κολοσσός
Ομάδα Α - Κύμη
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Ρέθυμνο - Τρίκαλα
7η Aγωνιστική (19/11)
Λαύριο - Ολυμπιακός
Απόλλων- Κόροιβος
Aρης - Παναθηναϊκός
Κολοσσός - Ομάδα Α
Κύμη - Ρέθυμνο
ΑΕΚ - Προμηθέας
Τρίκαλα- ΠΑΟΚ
8η Aγωνιστική (26/11)
Κόροιβος- Λαύριο
Παναθηναϊκός - Απόλλων
Ομάδα Α - Aρης
Κολοσσός - Κύμη
Ολυμπιακός - ΑΕΚ
Προμηθέας- Τρίκαλ
ΠΑΟΚ - Ρέθυμνο
9η Aγωνιστική 22η (3/12)
Λαύριο - Παναθηναϊκός
Απόλλων - Ομάδα Α
Aρης - Κολοσσός
Κύμη - ΠΑΟΚ
ΑΕΚ - Κόροιβος
Τρίκαλα-Ολυμπιακός
Ρέθυμνο - Προμηθέας
10η Aγωνιστική 23η (10/12)
Ομάδα Α - Λαύριο
Κολοσσός- Απόλλων
Aρης - Κύμη
Παναθηναϊκός - ΑΕΚ
Κόροιβος- Τρίκαλα
Ολυμπιακός - Ρέθυμνο
Προμηθέας - ΠΑΟΚ
11η Aγωνιστική 24η (17/12)
Λαύριο - Κολοσσός
Απόλλων- Aρης
Κύμη - Προμηθέας
ΑΕΚ - Ομάδα Α
Τρίκαλα-Παναθηναϊκός
Ρέθυμνο - Κόροιβος
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
12η Aγωνιστική 25η (26/12)
Aρης - Λαύριο
Απόλλων - Κύμη
Κολοσσός- ΑΕΚ
Ομάδα Α - Τρίκαλα
Παναθηναϊκός - Ρέθυμνο
Κόροιβος - ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός - Προμηθέας
13η Aγωνιστική 26η (7/1)
Λαύριο - Απόλλων
Κύμη - Ολυμπιακός
ΑΕΚ - Aρης
Τρίκαλα - Κολοσσός
Ρέθυμνο - Ομάδα Α
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός
Προμηθέας - Κόροιβος
*Στον β' γύρο οι αγώνες θα γίνουν αντίστροφα στις εξής ημερομηνίες: 21/1, 28/1, 4/2, 11/2, 15/2, 25/2, 4/3, 11/3, 18/3, 25/3, 1/4, 8/4, 12/4.







Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [15:52:32]