Τρίτη 23 Μαΐου 12:07      14°-24° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Ο Εσπερος ΑΟΠΑ αρχή με Εργοτέλη

Ο Εσπερος ΑΟΠΑ αρχή με Εργοτέλη



Με τον Εργοτέλη στην Πάτρα θα ξεκινήσει τον φετινό μαραθώνιο της Β΄ Εθνικής (Νότιος Ομιλος) ο Εσπερος ΑΟΠΑ. Η ομάδα του Σπύρου Γκοργκόλη θα συναντήσει ξανά τον περσινό της αντίπαλο στη μάχη της σωτηρίας, αν και φέτος τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά κυρίως για το πατρινό συγκρότημα, το οποίο διαθέτει, πλέον, εντελώς άλλο ρόστερ και καινούργιο προπονητή. Για την ιστορία, ο Εσπερος ΑΟΠΑ είχε ηττηθεί πέρσι από τον Εργοτέλη στην Κρήτη με 67-65, όμως είχε επικρατήσει στον αγώνα ρεβάνς της Πάτρας με το ευρύ 66-46. Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα του α΄ γύρου της Β΄ Εθνικής (Νότιος Ομιλος):
1η Αγωνιστική (2/10)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Εργοτέλης
Ζωγράφου-Μανδραϊκός
Κρόνος Αγ. Δημ.-Παπάγου
Πρωτέας Β.-Τρίτων
Απόλλων Σμ.-Κορωπί
Πανερυθραϊκός-Ιωνικός Ν.
Ν. Κηφισιά-Μαρούσι
Πανελευσινιακός-Περιστέρι
2η Αγωνιστική (9/10|)
Μαρούσι-Εσπερος ΑΟΠΑ
Παπάγου-Ζωγράφου
Τρίτων-Κρόνος Αγ. Δημ.
Κορωπί-Πρωτέας Β.
Ιωνικός Ν.-Απόλλων Σμ.
Εργοτέλης-Πανερυθραϊκός
Περιστέρι-Ν. Κηφισιά
Μανδραϊκός-Πανελευσινιακός
3η Αγωνιστική (16/10)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Περιστέρι
Ζωγράφου-Τρίτων
Κρόνος Αγ. Δημ.-Κορωπί
Πρωτέας Β.-Ιωνικός Ν.
Απόλλων Σμ.-Εργοτέλης
Πανερυθραϊκός-Μαρούσι
Ν. Κηφισιά-Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός-Παπάγου
4η Αγωνιστική (23/10)
Πανελευσινιακός-Εσπερος ΑΟΠΑ
Κορωπί-Ζωγράφου
Ιωνικός Ν.-Κρόνος Αγ. Δημ.
Εργοτέλης-Πρωτέας Β.
Μαρούσι-Απόλλων Σμ.
Περιστέρι-Πανερυθραϊκός
Ν. Κηφισιά-Μανδραϊκός
Τρίτων-Παπάγου
5η Αγωνιστική (30/10)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Ν. Κηφισιά
Ζωγράφου-Ιωνικός Ν.
Κρόνος Αγ. Δημ.-Εργοτέλης
Πρωτέας Β.-Μαρούσι
Απόλλων Σμ.-Περιστέρι
Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός-Τρίτων
Παπάγου-Κορωπί
6η Αγωνιστική (6/11)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Μανδραϊκός
Εργοτέλης-Ζωγράφου
Μαρούσι-Κρόνος Αγ. Δημ.
Περιστέρι-Πρωτέας Β.
Πανελευσινιακός-Απόλλων Σμ.
Ν. Κηφισιά-Πανερυθραϊκός
Ιωνικός Ν.-Παπάγου
Κορωπί-Τρίτων
7η Αγωνιστική (13/11)
Πανερυθραϊκός-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ζωγράφου-Μαρούσι
Κρόνος Αγ. Δημ.-Περιστέρι
Πρωτέας Β.-Πανελευσινιακός
Απόλλων Σμ.-Ν. Κηφισιά
Μανδραϊκός-Κορωπί
Παπάγου-Εργοτέλης
Τρίτων-Ιωνικός Ν.
8η Αγωνιστική (20/11)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Απόλλων Σμ.
Περιστέρι-Ζωγράφου
Πανελευσινιακός-Κρόνος Αγ. Δημ.
Ν. Κηφισιά-Πρωτέας Β.
Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός
Μαρούσι-Παπάγου
Εργοτέλης-Τρίτων
Ιωνικός Ν.-Κορωπί
9η Αγωνιστική (27/11)
Πρωτέας Β.-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ζωγράφου-Πανελευσινιακός
Κρόνος Αγ. Δημ.-Ν. Κηφισιά
Απόλλων Σμ.-Πανερυθραϊκός
Μανδραϊκός-Ιωνικός Ν.
Παπάγου-Περιστέρι
Τρίτων-Μαρούσι
Κορωπί-Εργοτέλης
10η Αγωνιστική (4/12)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Κρόνος Αγ. Δημ.
Ν. Κηφισιά-Ζωγράφου
Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Β.
Απόλλων Σμ.-Μανδραϊκός
Πανελευσινιακός-Παπάγου
Περιστέρι-Τρίτων
Μαρούσι-Κορωπί
Εργοτέλης-Ιωνικός Ν.
11η Αγωνιστική (11/12/)
Ζωγράφου-Εσπερος ΑΟΠΑ
Κρόνος Αγ. Δημ.-Πανερυθραϊκός
Πρωτέας Β.-Απόλλων Σμ.
Μανδραϊκός-Εργοτέλης
Παπάγου-Ν. Κηφισιά
Τρίτων-Πανελευσινιακός
Κορωπί-Περιστέρι
Ιωνικός Ν.-Μαρούσι
12η Αγωνιστική (18/12)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Παπάγου
Πανερυθραϊκός-Ζωγράφου
Απόλλων Σμ.-Κρόνος Αγ. Δημ.
Πρωτέας Β.-Μανδραϊκός
Ν. Κηφισιά-Τρίτων
Πανελευσινιακός-Κορωπί
Περιστέρι-Ιωνικός Ν.
Μαρούσι-Εργοτέλης
13η Αγωνιστική (8/1)
Τρίτων-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ζωγράφου-Απόλλων Σμ.
Κρόνος Αγ. Δημ.-Πρωτέας Β.
Μανδραϊκός-Μαρούσι
Παπάγου-Πανερυθραϊκός
Κορωπί-Ν. Κηφισιά
Ιωνικός Ν.-Πανελευσινιακός
Εργοτέλης-Περιστέρι
14η Αγωνιστική (15/1)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Κορωπί
Πρωτέας Β.-Ζωγράφου
Κρόνος Αγ. Δημ.-Μανδραϊκός
Απόλλων Σμ.-Παπάγου
Πανερυθραϊκός-Τρίτων
Ν. Κηφισιά-Ιωνικός Ν.
Πανελευσινιακός-Εργοτέλης
Περιστέρι-Μαρούσι
15η Αγωνιστική (22/1)
Ιωνικός Ν.-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημ.
Μανδραϊκός-Περιστέρι
Παπάγου-Πρωτέας Β.
Τρίτων-Απόλλων Σμ.
Κορωπί-Πανερυθραϊκός
Εργοτέλης-Ν. Κηφισιά
Μαρούσι-Πανελευσινιακός
* Οι αγώνες του β΄ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις εξής ημερομηνίες: 29/1, 5/2, 12/2, 19/2, 25/2, 5/3, 12/3, 19/3, 26/3, 2/4, 9/4, 30/4, 7/5, 14/5, 21/5.




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [12:07:28]