Σάββατο 25 Μαρτίου 10:02      7°-19° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Ερασιτεχνικό: Κληρώνει για όλα τα πρωταθλήματα

Ερασιτεχνικό: Κληρώνει για όλα τα πρωταθλήματα



Αντίστροφη μέτρηση για τα νέα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αχαϊας. Σήμερα θα γίνει η κλήρωση για Α', Β' και Γ' Κατηγορία, στις 7 μ.μ. σε ειδική εκδήλωση της Ενωσης στον πολυχώρο «Εις το Επακρον» στο Μιντιλόγλι.
Στην Α' Κατηγορία θα μπουν στην κληρωτίδα της ΕΠΣΑ οι παρακάτω ομάδες: Αναγέννηση Πατρών, Απόλλων Εγλυκάδος, Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου, Άρης Πατρών, Ατρόμητος Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Δόξα Παραλίας, Εθνικός Σαγεΐκων, Θύελλα Αιγίου, Κεραυνός Αγίου Βασιλείου,
Λέων Αλισσού, Λιμνοχώρι, Νίκη Προαστίου, Πανιώνιος/Αχιλλέας, Πανμοβριακός, Πήγασος Μπεγουλακίου.
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. Οι δύο Ομιλοι του νέου πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας.
Α' Ομιλος: Απόλλων Βίδοβας, Αστέρας Μιντιλογλίου, Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Ατρόμητος Λάππα 2016, Αχαιός Σαραβαλίου, Δόξα Χαλανδρίτσας, Θύελλα Πατρών, Ικαρος Πετρωτού, Κεραυνός Μιτόπολης, Κρίνος Α.Ε., Παναχαϊκός, Πολύτεκνος, Τριταιϊκός, Φαραϊκός, Φωστήρας Οβρυάς
Β' Ομιλος: Αετός Πατρών, Αετός Ρίου, Ακράτα, Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Αστέρας Τέμενης, Αχιλλέας Καμαρών, Δαβουρλής Κ. 92, Δήμος Διακοπτού Α.Ο., Δόξα Ελαιώνος, Δρέπανο, Καλάβρυτα, Μέγας Δικέφαλος, Πάτρα 2005, Ποσειδώνας Πατρών, Φοίνικας Σαλμενίκου, Ψηλαλώνια.
Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. Και οι 4 Ομιλοι που σχηματίστηκαν στη Γ' Κατηγορία:
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ: Αρόη, Αίας Πατρών, Αυτόνομη, Αχιλλέας Οβρυάς, Δάφνη Πατρών, Ηρακλής Πατρών, Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, ΑΠΣ Πάτραι, Πήγασος Πατρών, Ρωμανός, Ωλενιακός, Αργυρά, Σπάρτακος, Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων.
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ: ΑΕ Αρόης, ΑΕΚ Πατρών, Αχαϊκός, Γαλήνη, Δόξα Πατρών, Ζαβλάνι, Καλλιθέα, Παναχαϊδα, Πετεινοί, Ατλας, Δίας, Ολυμπιακός Πατρών, ΠΑΟ Κόσμος, Περιβόλα.
ΟΜΙΛΟΣ ΑΧΑΪΑΣ/ ΕΡΥΜΑΝΘΟΣ: Αρλα, Διαγόρας 2010, Δόξα Πέττα, Καμίνια, Μετόχι, Πείρος, Πρωτέας, Ροϊτικα, Σταροχώρι, Ακάδημος, Προοδευτική Πατρών, Πυρσός.
ΟΜΙΛΟΣ ΑΙΓΙΟΥ:Αναγέννηση/Αίας, Αρης Κουνινάς, Δάφνες Αιγιαλείας, Εθνικός Αιγίου, Θύελλα Αιγείρας, Κεραυνός Σελιανιτίκων, Λύκοι Διακοπτού, Σκεπαστό, Ζήρια/ΤΑΔ' 93, Φλόγα Ροδιάς, Άνω Καστρίτσι, Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Κεραυνός 2016.


Τιμητικές διακρίσεις σε πρόσωπα και ομάδες
Στο περιθώριο της κλήρωσης των πρωταθλημάτων της νέας σεζόν, η διοίκηση της ΕΠΣΑ θα τιμήσει και συγκεκριμένα πρόσωπα και ομάδες. Αναλυτικά θα τιμηθούν:
- Η μαραθωνοδρόμος Σοφία Ρήγα για την συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο στη Βραζιλία.
- Ο διεθνής διαιτητής μπάσκετ Χρήστος Χριστοδούλου για την συμμετοχή του στους Ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο.
- Ο ποδοσφαιριστής Γιώργος Μητρόπουλος του Πανμοβριακού Ριόλου για την αθλητική και κοινωνική του προσφορά.
- Θα απονεμηθεί Κύπελλο ήθους στον Πήγασο Πατρών για το Πρωτάθλημα περιόδου 2014-205.
- Για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 θα απονεμηθούν Κύπελλα ήθους στα σωματεία ΑΕ Αιγίου, Παναιγιάλειος, ΑΕ Αρόης, Αρης Κουνινάς, Δάφνες Αιγιάλειας, Ηρακλής Πατρών, Ικαρος Λακκόπετρας, Λύκοι Διακοπτού, Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Παναχαϊδα, Πετεινοί.





Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [10:02:07]