Κυριακή 22 Οκτωβρίου 04:01      12°-22° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Οι κληρώσεις στην Α2 Εθνική βόλεϊ

Οι κληρώσεις στην Α2 Εθνική βόλεϊ



Πραγματοποιήθηκαν στα γραφεία της ΕΟΠΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων βόλεϊ της Α2 Εθνικής Ανδρών και Γυναικών για τη νέα σεζόν. Από την Πάτρα, στην Α2 Ανδρών μετέχουν οι Απόλλων, ΕΑΠ και Ολυμπιάδα και στην Α2 Γυναικών οι ΕΑΠ και Απόλλων. Αναλυτικά το πρόγραμμα των Ομίλων στους οποίους μετέχουν οι ομάδες της Πάτρας:
Α2 ΑΝΔΡΩΝ
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ-Α΄ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ
ΕΑΠ: Με Ολυμπιάδα (εντός, 5-6/11), Ελπίς (εκτός, 12-13/11), Απόλλων (εντός, 19-20/11), Νίκη Αιγινίου (εκτός, 3-4/12), Αρη (εντός, 10-11/12), Καρδίτσα (εντός, 17-18/12), Αθλος Ορεστιάδας (εκτός, 21-22/1), ρεπό (28-29/1), Πήγασος Κοζάνης (εκτός, 4-5/2).
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Με ΕΑΠ (εκτός, 5-6/11), Καρδίτσα (εντός, 12-13/11), Αθλος Ορεστιάδας (εκτός, 19-20/11), ρεπό (3-4/12), Πήγασος Κοζάνης (εκτός, 10-11/12), Αρης (εκτός, 17-18/12), Ελπίς (εντός, 21-22/1), Απόλλων (εκτός, 28-29/1), Νίκη Αιγινίου (εντός, 4-5/2).
ΑΠΟΛΛΩΝ: Με Αρη (εντός, 5-6/11), Νίκη Αιγινίου (εντός, 12-13/11), ΕΑΠ (εκτός, 19-20/11), Καρδίτσα (εντός, 3-4/12), Αθλος Ορεστιάδας (εκτός, 10-11/12), ρεπό (17-18/12), Πήγασο Κοζάνης (21-22/1), Ολυμπιάδα (εντός, 28-29/1), Ελπίς (εκτός, 4-5/2). Οι αγώνες του β΄ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις εξής ημερομηνίες: 11-12/2, 18-19/2, 25-26/2, 4-5/3, 11-12/3, 18-19/3, 25-26/3, 1-2/4, 8-9/4.
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ-Α΄ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ
ΕΑΠ: Με Ηρακλή (εντός, 5-16/11), Βριλήσσια (εκτός, 12-13/11), Χαλάνδρι (εντός, 19-20/11), ΓΑΣ Μεσσαράς (εκτός, 26-27/11), Μεσσηνιακό (εντός, 3-4/12), Αμαζόνες (εκτός, 10-11/12), Ρέθυμνο (εντός, 17-18/12), Πετρούπολη (εκτός, 21-22/1) και Ιωνες (εντός, 28-29/1). Οι αγώνες του β΄ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις εξής ημερομηνίες: 4-5/2, 11-12/2, 18-19/2, 25-26/2, 4-5/3, 11-12/3, 18-19/3, 25-26/3, 1-2/4.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ-Α΄ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ: Με Κόρινθο (εκτός, 5-6/11), Φιλαθλητικό (εντός, 12-13/11), Λάρισα (εκτός, 19-20/11), Ιωνικό ΄80 (εντός, 26-27/11), Γιάννενα (εκτός, 3-4/12), Λαμία 2013 (εντός, 10-11/12), Καμπανιακό (εκτός, 17-18/12), Ασκληπιό (εντός, 21-22/1) και Σταυρούπολη (εκτός, 28-29/1). Οι αγώνες του β΄ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις εξής ημερομηνίες: 4-5/2, 11-12/2, 18-19/2, 25-26/2, 4-5/3, 11-12/3, 18-19/3, 25-26/3, 1-2/4.



Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [04:01:03]