Παρασκευή 28 Ιουλίου 19:58      18°-28° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Ώρα... Ελλάδας στο Europa League! Οι “μάχες” Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ

Ώρα... Ελλάδας στο Europa League! Οι “μάχες” Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ



Το πρώτο βήμα για την είσοδο τους τους ομίλους του Europa League θα κάνουν απόψε οι τρεις ελληνικές ομάδες που συμμετέχουν στην διοργάνωση, με τις δύο από αυτές να αγωνίζονται εκτός έδρας.
Με μοναδικό ερωτηματικό τη συμμετοχή του Φορτούνη, ο Ολυμπιακός θέλει να αποφύγει νέο ευρωπαϊκό "σοκ" και στόχος είναι η πρόκριση επί της Αρούκα για την είσοδο στους ομίλους του Europa League.
"Αφεντικό" για την είσοδο στους ομίλους της διοργάνωσης θέλει να γίνει ο ΠΑΟΚ, που παίζει στην Τυφλίδα κόντρα στην τοπική Ντιναμό.
Γερές βάσεις... πρόκρισης θέλει να βάλει και ο Παναθηναϊκός, που φιλοξενεί την δανέζικη Μπρόντμπι με στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα για την ρεβάνς.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια η κυπριακή ΑΕΚ Λάρνακας αντιμετωπίζει την Σλόβαν Λίμπερετς από την Τσεχία ενώ η τουρκική Φενερμπαχτσέ υποδέχεται την ελβετική Γκρασχόπερς.
Οι... ελληνικές μεταδόσεις:
19:00 OTE SPORT 7 Ντινάμο Τιφλίδας - ΠΑΟΚ Europa League - Playoffs
21:00 OTE SPORT 5 Παναθηναϊκός - Μπρόντμπι Europa League - Playoffs
22:00 NOVASPORTS 1 Αρούκα - Ολυμπιακός Europa League Playoffs
To πρόγραμμα των Α' αγώνων των πλέι οφ του Europa League έχει ως εξής:
Αστάνα (Καζακστάν)-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)
Ντιναμό Τυφλίδας (Γεωργία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)
Σεντερίσκε (Δανία)-Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)
Κράσνονταρ (Ρωσία)-Παρτιζάνι (Αλβανία)
Μίντιλαντ (Δανία)-Οσμανλισπόρ (Τουρκία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)
Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Μάριμπορ (Σλοβενία)
Γκέτεμποργκ (Σουηδία)-Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)
Σλάβια Πράγας (Τσεχία)-Άντερλεχτ (Βέλγιο)
Αούστρια Βιένης (Αυστρία)-Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)
Μπασακσεχίρ (Τουρκία)-Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)
Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Γκενκ (Βέλγιο)
Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπρόντμπι (Δανία)
Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Γκρασχόπερς (Ελβετία)
Βοϊβοντίνα (Σερβία)-Αλκμάαρ (Ολλανδία)
Άστρα Τζιούρτζιου (Ρουμανία)-Γουέστ Χαμ (Αγγλία)
Γάνδη (Βέλγιο)-Σκεντίγια (ΠΓΔΜ)
Σασουόλο (Ιταλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Αρούκα (Πορτογαλία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)
Τρέντσιν (Σλοβακία)-Ραπίντ Βιένης (Αυστρία)




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [19:58:49]