Πέμπτη 30 Μαρτίου 19:37      8°-20° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Ευρωπαϊκή πρεμιέρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στην Οντ

Ευρωπαϊκή πρεμιέρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στην Οντ



Η μεγάλη ημέρα έφτασε για τον ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς το βράδυ της Πέμπτης (21:00 Novasports 2), θα παίξει το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι στην 50χρονη ιστορία του, στο πλαίσιο των πρώτων αγώνων για τον β' προκριματικό γύρο του Europa League.
Η ομάδα των Ιωαννίνων θα υποδεχθεί στους Ζωσιμάδες τη νορβηγική Οντ και θέλει να κάνει ντεμπούτο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις με νίκη.
Ο Γιάννης Πετράκης βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να μην αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα για το πρώτο ματς του δεύτερου προκριματικού γύρου της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.
Συνοπτικά το αυριανό πρόγραμμα των αγώνων:
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΕΛΛΑΔΑ)-Οντ (Νορβηγία)
Σιράκ (Αρμενία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Σεντ Πάτρικ (Ιρλανδία)
Παρτιζάν Βελ. (Σερβία)-Ζαγκλέμπιε Λούμπιν (Πολωνία)
Βοϊβοντίνα (Σερβία)-Κόνας Κουέι (Ουαλία)
Νόμε Κάλιου (Εσθονία)-Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
Χιμπέρνιαν (Σκοτία)-Μπρόντμπι (Δανία)
Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Ντομζάλε (Σλοβενία)
Αούστρια Βιένης (Αυστρία)-Κουκέσι (Αλβανία)
ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία)-Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)
Μπερόε Στάρα Ζαγόρα (Βουλγαρία)-Ελσίνκι (Φινλανδία)
Ροβανιέμι (Φινλανδία)-Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)
Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Σκεντίγια (ΠΓΔΜ)
Γκρασχόπερς (Ελβετία)-KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)
Μίντιλαντ (Δανία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)
Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία)-Οσμανλισπόρ (Τουρκία)
Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)- Χαρτς (Σκοτία)
Μάριμπορ (Σλοβενία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία)-Γκέτεμποργκ (Σουηδία)
Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)-Γελγκάβα (Λετονία)
Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)-Ομόνοια (Κύπρος)
Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία)-Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν)
Αμπερντίν (Σκοτία)-Βέντσπιλς (Λετονία)
Χάκεν (Σουηδία)-Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)
Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Ντεμπρετσέν (Ουγγαρία)-Τορπέντο Μπελάζ Ζοντίνο (Λευκορωσία)
Ιάσι (Ρουμανία)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)
Βιντεότον (Ουγγαρία)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία)
Κλίφτονβιλ (Β. Ιρλανδία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)
ΑΙΚ Σόλνα (Σουηδία)-Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)
Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)
Γκενκ (Βέλγιο)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)
Σοντερίσκε (Δανία)-Στρόμσγκοντσετ (Νορβηγία)
*Οι αγώνες ρεβάνς στις 21/7.




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [19:37:35]