Τετάρτη 29 Μαρτίου 14:30      5°-20° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Στίβος: Ποιοι Αχαιοί ελπίζουν σε μετάλλιο

Στίβος: Ποιοι Αχαιοί ελπίζουν σε μετάλλιο



Από τους Αχαιούς που θα συμμετάσχουν στο Πρωτάθλημα ελπίδες για να ανέβουν στον βάθρο έχουν η Δέσποινα Μουρτά της Ολυμπιάδας, που έχει την 3η καλύτερη επίδοση στα 400 μ., ο Γεράσιμος Θεοδώρου του Ολυμπιακού, που στη σφαιροβολία έχει την 5η καλύτερη επίδοση, ο Σπύρος Ιατρόπουλος του Αθηνόδωρου, που έχει την 6η η καλύτερη επίδοση στα 5.000 μ. και η Ελπίδα Τόκα, που έχει την 7η καλύτερη επίδοση στα 400 μ.
Αναλυτικά όλοι οι Αχαιοί που θα δηλώθηκαν να συμμετάσχουν έχουν ως εξής:
ΑΝΔΡΩΝ
100 μ.: Δημήτρης Καυκάς (Πέλοπας), Στέφανος Μαρίνος (Πέλοπας), Στάθης Τσιτσιβός (Παναχαϊκή), Αλέξανδρος Κυδωνιάτης (Πέλοπας).
200 μ.: Θανάσης Οικονόμου (Ολυμπιάδα), Παναγιώτης Καρναμπατίδης (Παναχαϊκή), Στάθης Τσιτσιβός (Παναχαϊκή), Γιώργος Σγούρας (Πέλοπας), Θωμάς Ρίζος (Γαλήνη).
400 μ.: Γιώργος Σγούρας (Πέλοπας), Παναγιώτης Δούκας (Οδυσσέας), Παναγιώτης Καραγεώργος (Αρίων), Παναγιώτης Καρναμπατίδης (Παναχαϊκή).
5.000 μ.: Σπύρος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος), Χαρίτων Χαριτωνίδης (Αρίων), Ντένις Γκιούρα (Εσπερος 2004).
3.000 μ. στιπλ: Κώστας Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος).
Υψος: Μελιντιάν Φιλάι (Γαλήνη).
Μήκος: Θανάσης Μακρής (Ολυμπιάδα).
Σφαιροβολία: Γεράσιμος Θεοδώρου (Ολυμπιακός), Γιώργος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος), Ηλίας Καραβάτης (Αίολος).
Δισκοβολία: Γεράσιμος Θεοδώρου (Ολυμπιακός), Γιώργος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος).
Ακοντισμός: Νίκος Λένης (Κούρος).
4Χ100 μ.: Χρήστος Ξενοπανάγος (Ολυμπιάδα), Χρήστος Σταματόπουλος (Ολυμπιάδα), Στέφανος Γιαννακόπουλος (Ολυμπιάδα), Θανάσης Μακρής (Ολυμπιάδα), Θανάσης Οικονόμου (Ολυμπιάδα), Αλέξανδρος Κυδωνιάτης (Πέλοπας), Δημήτρης Καυκάς (Πέλοπας), Στέφανος Μαρίνος (Πέλοπας), Παναγιώτης Μιχαήλ(Πέλοπας), Χρήστος Παγουλάτος (Πέλοπας).
4Χ400 μ.: Παναγιώτης Δούκας (Οδυσσέας), Γιώργος Σγούρας (Πέλοπας), Στέφανος Μαρίνος (Πέλοπας), Παναγιώτης Μιχαήλ (Πέλοπας), Χρήστος Παγουλάτος (Πέλοπας).
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
100 μ.: Κάλη Ρηγίνου/ Μακρή (Ολυμπιάδα).
200 μ.: Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα), Πολυτίμη Μαντά (Ολυμπιάδα).
400 μ.: Δέσποινα Μακρή (Ολυμπιάδα), Ελπίδα Τόκα (Ολυμπιάδα), Δανάη Ασημακοπούλου (Ολυμπιάδα), Παναγιώτα Τρίγκα (Αθηνόδωρος)
800 μ.: Κατερίνα Δαγκρέ (Ολυμπιάδα), Ιωάννα/Μαρία Νεδέλγκου (Κούρος).
1.500 μ.: Γεωργία Λουβή (Πέλοπας).
5.000 μ.: Γεωργία Λουβή, Σοφία Καραγιάννη (Ιλισσός), Κατερίνα Φωτοπούλου (Ζάκυνθος), Σοφία Ρήγα (Ελ. Βενιζέλος), Θεώνη Λουβή (Πέλοπας).
100 μ. εμπόδια: Λενίτσα Ντεμάι (Αίολος), Μελίνα Μαυρομμάτη (Αθηνόδωρος).
3.000 μ. στιπλ: Νικολίτσα Κατανάσσου (Ολυμπιάδα), Ελένη Κυδωνιάτη (Πέλοπας).
Υψος: Κατερίνα Ντούνη (Κηφισιά), Βασιλική/Μαρία Κυπραίου (Κούρος).
Μήκος: Μαρία/Αννα Κάτσικα (Αθηνόδωρος), Ναταλία Ιωσηφίδη (Αθηνόδωρος).
Τριπλούν: Χριστιάνα Παπαδημητροπούλου (Κούρος), Χριστίνα/Στεφανία Κωτσοπούλου (Κούρος), Μαρία/Αννα Κάτσικα (Αθηνόδωρος).
Σφαιροβολία: Βασιλική Μαρκοπούλου (Ολυμπιάδα).
Ακοντισμός: Βασιλική Μαρκοπούλου (Ολυμπιάδα).
4Χ100 μ.: Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα), Ελπίδα Τόκα (Ολυμπιάδα), Κάλη Ρηγίνου/Μακρή (Ολυμπιάδα), Πολυτίμη Μαντά (Ολυμπιάδα), Δανάη Ασημακοπούλου (Ολυμπιάδα), Μαρία Παπαβασιλοπούλου (Ολυμπιάδα).
4Χ400 μ.: Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα), Ελπίδα Τόκα (Ολυμπιάδα), Πολυτίμη Μαντά (Ολυμπιάδα), Νικολίτσα Καρανάσσου (Ολυμπιάδα), Δανάη Ασημακοπούλου (Ολυμπιάδα), Κατερίνα Δαγρέ (Ολυμπιάδα).




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [14:30:11]