Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 05:15      7°-16° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Αποτελέσματα αγώνα ανώμαλου δρόμου στα Σελιανίτικα (ΦΩΤ.)

Αποτελέσματα αγώνα ανώμαλου δρόμου στα Σελιανίτικα (ΦΩΤ.)



Την Κυριακή 10 Απριλίου 2016 πραγματοποιήθηκε ο 24ος Λαϊκός Δρόμος σε ανώμαλο έδαφος, που διοργάνωσε ο Φιλοπροοδευτικός Όμιλος Σελιανιτίκων.
Συμμετείχαν 185 δρομείς-αθλητές, ερασιτέχνες και παιδιά. Οι αγώνες διεξήχθησαν, όπως πάντα, με επιτυχία και αθλητικό πνεύμα.
Απονεμήθηκαν:
α) κύπελλο στον πρώτο των πρώτων Παναγιώτη Παπακωνσταντίνου, αθλητή από τον ΑΘΗΝΟΔΩΡΟ, με χρόνο 17΄:14΄΄στα 5.500μ.μ.
Β) μετάλλια στους τρεις πρώτους κάθε κατηγορίας ως εξής:
1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (150μ.) Νηπιαγωγείο Αγόρια
1ος : Μπούνας Αλέξης από το Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο Λόγγου Ε. Καπετζώνη «Μαγικός Αυλός»
2ος : Γρίβας Σωτήρης
3ος : α) Θεοχαρίδης Ανδρέας από τη Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου &
β) Σταθακόπουλος Ηλίας από το Νηπιαγωγείο Σελιανιτίκων
2η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (150μ.) Νηπιαγωγείο Κορίτσια
1η: Δούσκα Κων/να
2η : Δημητροπούλου Κατερίνα
3η : Παπαϊωάννου Αρετή
3η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (600μ.) Α,Β Δημοτικού Αγόρια
1ος: Τσενάι Αλέξανδρος από το Δημοτικό Σχολείο Σελιανιτίκων
2ος: Σταθακόπουλος Σωτήρης
3ος: Σαμίκος Παναγιώτης
4η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (600μ.) Α,Β Δημοτικού Κορίτσια
1η: Μάντικα Βέρα
2η: Χατζιδάκη Βασιλική
3η: α) Κωσταρίδη Νεφέλη από τη Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου &
β) Ξυλιά Ανδριάννα
5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (800μ.) Γ,Δ Δημοτικού Αγόρια
1ος: Σωτηρόπουλος Σωτήρης
2ος: Σαμίκος Αθανάσιος-Ανδρέας
3ος: Τιμοθέου Θεοχάρης
6η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (800μ.) Γ,Δ Δημοτικού Κορίτσια
1η : Παπαπέτρου Χρυσούλα
2η: Κατσούλη Φωτεινή
3η: Ιορδάνοβα Θεοδώρα - Αλεξάνδρα
7η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (1000μ.) Ε,Στ Δημοτικού Αγόρια
1ος: Γεωργίου Ανδρέας
2ος: Κατσαρός Ανδρέας
3ος: Ντολάνι Μάριος
8η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (1000μ.) Ε, ΣΤ Δημοτικού Κορίτσια
1η: Χαραλαμποπούλου Ειρήνη
2η: Σανδραβέλη Αντριάννα
3η: Παπαπέτρου Μαρία
9η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (3000μ.) Α, Β,Γ Γυμνασίου Αγόρια
1ος: Μανάι Άρης
2ος: Γεωργίου Νίκος
3ος: Τζοβαχίρ Γκίνι
10η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (3000μ.) Α, Β,Γ Γυμνασίου Κορίτσια
1η: Κούρτη Εμμανουέλα
2η: Κατσούλη Μαρία
11η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (3000μ.) Α, Β,Γ Λυκείου Αγόρια
1ος: Λελούδας Δημήτριος
2ος: Κανελλής Ανδρέας
12η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (3000μ.) Α, Β,Γ Λυκείου Κορίτσια
1η: Παπακωνσταντίνου Μαρίνα από το 2ο Λύκειο Αιγίου
2η: Μητροπούλου Εύη
3η: Πλατάνου Μάιρα
13η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (5.500μ.) 18- 40 ετών Ανδρών
1ος: Σταθόπουλος Βασίλης
2ος: Κωστόπουλος Φάνης
3ος: Σερβές Κωνσταντίνος
14η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (5.500μ.) 18- 40 ετών Γυναικών
1η: Κανελλή Λίζα
2η: Κανελλή Μαργαρίτα
3η Σιφαλάκη Λίδα
15η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (5.500μ.) άνω των 40 ετών Ανδρών
1ος: Θεοφυλακτόπουλος Λεωνίδας
2ος: Παπαγεωργίου Παναγιώτης
3ος: Σπηλιόπουλος Ανδρέας
16η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: (5.500μ.) άνω των 40 ετών Γυναικών
1η : Παπαλάμπρου Ελένη
2η: Ρένζτι Ελένη
3η: Στέφου Ελένη
17η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΑΘΛΗΤΕΣ (5.500μ.)
1ος: Παπακωσταντίνου Παναγιώτης (ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ)
2ος: Ρόζος Γεώργιος(ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ)
3ος: Παπαντωνόπουλος Λεωνίδας
18η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ (5.500μ.)
1η : Σάπιου Βηθλεέμ
2η:Κουτσουμπελίτη Ελένη (ΔΙΑΓΟΡΑΣ)

Επίσης απονεμήθηκαν τα κύπελλα:
Α. στον μεγαλύτερο σε ηλικία συμμετέχοντα:
Σπηλιόπουλος Ανδρέας (63 ετών)
Β. στον μικρότερο:
Φελεμέγκα Δημήτριος (1,2 ετών)

Απονεμήθηκαν τιμητικά διπλώματα σε όσους συμμετείχαν ομαδικά:
1) Αθλητικό σωματείο «ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ»
2) Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου
3) Διαγόρας
4)Δημοτικό Σχολείο Σελιανιτίκων
5)Νηπιαγωγείο Σελιανιτίκων
6) Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο Ε. Καπεντζώνη «Μαγικός Αυλός»
Όλοι οι συμμετέχοντες πήραν αναμνηστικό δίπλωμα.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν: o πρόεδρος του Νομικού Προσώπου Παιδείας, Αθλητισμού και Πολιτισμού του Δήμου Αιγιαλείας, Π. Παπαγιαννακόπουλος, η πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Αιγιαλείας, Α. Σκανδάμη, ο ιερέας του χωριού, π. Ανδρόνικος Τσαχρίδης, η διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου Σελιανιτίκων, Δ. Χριστοπούλου, ο πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Σελιανιτίκων, Β. Γεωργόπουλος, ο πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Σελιανιτίκων και Λόγγου, Β. Κανελλής, ο γραμματέας του Εργατικού Κέντρου Αιγίου, Π. Καυκάς, παλιοί πρόεδροι της κοινότητας και του Ομίλου και πλήθος κόσμου.
Το Δ.Σ. του Ομίλου ευχαριστεί όσους συμμετείχαν στον αγώνα, όσους παραβρέθηκαν και όσους βοήθησαν στη διεξαγωγή του αγώνα, όπως την Τροχαία Αιγίου, με την επικεφαλής του τμήματος, Ν. Τσεκούρα, το γυμναστή Β. Κωσταρίδη, τα μέλη του, τους εκπροσώπους των Σαμαρειτών Πάτρας. Επίσης, ευχαριστεί τους αθλοθέτες των κυπέλλων και μεταλλίων, που είναι οι εξής:
  1. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ
  2. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ & ΝΗ[ΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ
  3. ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ «ΠΡΩΤΗ» της ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ
  4. ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΚΑΥΣΙΜΩΝ Βασ. Σιδέρης
  5. ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗς ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ



Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [05:15:15]