Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 16:13      10°-15° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


ΝΟΔΕ Αχαΐας: Όλες οι υποψηφιότητες -  Η τελική λίστα

ΝΟΔΕ Αχαΐας: Όλες οι υποψηφιότητες - Η τελική λίστα



Καταρτίστηκαν οι τελικοί πίνακες υποψηφίων για τις δημοτικές τοπικές οργανώσεις και επιτροπές της Νέας Δημοκρατίας, και αυτές για την εκλογή αντιπροσώπων στο 10ο συνέδριο του κόμματος. Από σήμερα ξεκινάει -και επίσημα- η μάχη για τον «σταυρό» προτίμησης.
Η «Π» παρουσιάζει μέσα απο το ρεπορτάζ του συντάκτη Μιχάλη Βασιλάκη τον τελικό κατάλογο των υποψηφιοτήτων. Υποψήφιοι για πρόεδροι ΔΗΜΤΟ: 1) Κέντρο Πόλης: Βασίλης Βλασταράς, Νίκος Πυλαρινός,
2) Βόρειος τομέας: Παναγιώτης Πτερνέας, Ιωάννης Μανέτας, 3) Νότιος τομέας: Σταύρος Ντάντος, 4) Αιγιαλειας: Βασίλης Σταθακάρος, Βασίλης Χριστόπουλος, 5) Δυτικής Αχαΐας: Σπύρος Σταυρογιαννόπουλος, Δημήτρης Μακρυγιάννης, 6) Ερυμάνθειας: Δημήτρης Αγγελόπουλος, 7) Καλαβρύτων: Νικόλαος Τσάμης, Θεόδωρος Σούκας.
Υποψήφιοι/ες για μέλη ΔΗΜΤΕ είναι οι:
>Κέντρου πόλης: Νίκος Καραχάλιος, Μαρία Αγραπίδη-Σαββοπούλου, Ιωάννης Ευαγγελόπουλος, Φωτεινή Καλαντζή, Μαρία Ποδαρά, Φώτης Νικολάου, Χρήστος Σουγλέρης, Κατερίνα Πολυχρονοπούλου, Ελένη Τζανίνη, Χαράλαμπος Μπακόπουλος, Γεώργιος Κατσούλας, Νίκος Λαζανάς, Μαρία Βαρέλη-Θωμά, Χαράλαμπος Νικολετόπουλος, Δήμητρα Μπρομπονά, Ανδρέας Παπακωνστινόπουλος, Δήμητρα Σγούρα.
>Βόρειος τομέας: Γιώργος Ασπρούδας, Κωνσταντίνος Αποστολόπουλος, Βασίλης Χρυσαΐτης, Νίκος Μητρούλιας, Βαλάσια Κερασίδη, Κωνσταντίνος Μπακουλόπουλος, Αφροδίτη Μπάθα, Κυρηναίος Παπαδημάτος, Νίκος Ζαφειρόπουλος, Κωνσταντίνος Μιχαλόπουλος, Χρήστος Τσούνας, Ανδρέας Μπάλλας, Γιώργος Κωστόπουλος, Θεοφάνης Παπαγεωργίου, Γιώργος Μεντζελόπουλος, Γιάννης Παπαδημητρίου, Νικόλαος Σωτηρόπουλος, Φώτης Πουλής, Αθανασία Οικονομοπούλου.
>Νότιος τομέας: Ευφροσύνη Βασιλακοπούλου, Καλλιόπη Διαμαντάκου, Ιωάννης Δριμάλας, Αγγελική Οικονομοπούλου, Πηγή Κατσουγκράκη, Δέσποινα Ζαρούλια, Χρυσόστομος Οικονόμου, Ανδρέας Χριστοδουλόπουλος, Αγγελική Μηλιτσοπούλου, Περικλής Λυμπέρης, Γιώργος Παναγιωτόπουλος, Ιωάννης Κατριβέσης, Μαρία Μανωλοπούλου, Κωνσταντίνος Καρναβάς, Νικόλαος Κορδάς, Βαλεντίνος Κατσιμπέρης.
>Αιγιάλειας: Αλέξιος Δημόπουλος, Αγγελική Αλευρίτου, Σωκράτης Μαυρίδης, Νικόλαος Κωσταρίδης, Ιωάννα - Αικατερίνη Θεοδωρακοπούλου, Βασιλική Μπεγοπούλου, Χρήστος Προύντζος, Αγγελος-Ανδρέας Βαρνακιώτης, Χρήστος Χριστόπουλος, Ανδρέας Χαντζής, Χρήστος Τσεκούρας, Βασίλης Δημόπουλος, Γεώργιος Ράλλης, Σπήλιος Ρουφογάλης, Δημήτρης Κορύλλος, Αννα Χριστοδούλου-Σουφλή, Μαρία Χαραμή, Κωνσταντίνος Αγγελόπουλος, Γεώργιος Αβραμάκης, Αθανάσιος Γεωργάκης, Σοφία Χριστοδουλοπούλου, Αναστασία Μητροπούλου, Δημήτρης Γιαννόπουλος, Λεωνίδας Γεωργόπουλος, Κωνσταντίνος Ζαβάκος, Χρήστος Μακρής, Θεοφάνης Σακελλαρόπουλος, Ιωάννης Λαλαγιάννης, Ηλίας Παπαλάμπρου, Φώτης Πετρόπουλος.
>Δυτική Αχαΐα: Ανδρέας Χειρόπουλος, Ελένη Ντάζου, Ευάγγελος Γαλαζούλας, Οδυσσέας Μαγκαφάς, Κλαίρη Σπαλιάρα, Γιώργος Λαγός, Κωνσταντίνος Παρασκευόπουλος, Ελένη Ταπεινού, Αντώνης Κουτρουμάνης, Παναγιώτης Γεωργιόπουλος, Κωνσταντίνα Τσαγγαρά, Κωνσταντίνος Πανούτσος, Θεώνη Κελάμη.
>Ερυμάνθου: Ανδρέας - Παναγιώτης Γιαταγάνας, Κωνσταντίνα Φραντζή, Γεώργιος Μπιθέλης, Αικατερίνη Σκόνδρα, Κωνσταντίνος Τομαράς, Βασίλης Βορύλλας, Δημήτρης Δημουλάς, Γεώργιος Σακελαρίου, Βασιλική Πλώτα, Ευστάθιος Γεωργαντόπουλος, Φώτης Τεντζερας, Ανδρέας Αποστολόπουλος, Δημήτρης Λουκόπουλος.
>Καλαβρύτων: Παναγιώτης Καυγάς, Χρήστος Θανόπουλος, Παναγιώτης Γιαννούλιας, Παναγιώτης Ανδρουτσόπουλος, Ανδρέας Θεοδώρου, Θεόδωρος Καμπέρος, Κωνσταντίνος Πορετσάνος, Παναγιώτης Ζήκος, Κωνσταντίνος Ασημακόπουλος, Διαμάντω Κανελλοπούλου, Παναγιώτης Χαμακιώτης, Παναγιώτα Παυλοπούλου.
Την εκλογή τους για αντιπρόσωποι στο Συνέδριο (28 και 9 γυναίκες με ποσόστοση) διεκδικούν οι: Δημήτρης Θεοδωρόπουλος, Αγγελος Ματθαίος, Κωνσταντίνος Μεσάζος, Σπύρος Πολίτης, Γιάννης Κουτρουμάνης, Ηλίας Θεοδωρόπουλος, Ιωάννης Μεντζελόπουλος, Νικόλαος Ηλιόπουλος, Ανδριάνα Νιφόρα, Παναγιώτης Δροσόπουλος, Γεώργιος Νικολόπουλος, Αναστάσιος Παπαζαφειρόπουλος, Νικόλαος Πυλαρινός, Λεωνίδας Θωμάς, Κωνσταντίνος Πετρόπουλος, Γιάννης Μανέττας, Σωτήρης Γαλάνης, Νίκος Κατσουγκράκης, Αθανάσιος Σγούρας, Ιωάννης Κατριβέσης, Φώτης Τεντζερας, Γεώργιος Καραμαλίκης, Στάθης Δημόπουλος, Βασίλης Καραμπελιάς, Ιωάννης Παπαδημητρίου, Παναγιώτης Διονυσόπουλος, Σπύρος Γραμματίκας, Βασίλης Χρυσαϊτης, Παναγιώτης Πτερνέας, Οδυσσέας Χριστόπουλος, Χαράλαμπος Μπακόπουλος, Νικόλαος Θεοδωρόπουλος, Γεώργιος Πυρπιρής, Σταύρος Ντάντος, Κωνσταντίνος Δρόσος, Αργύρης Βαγενάς, Βασίλης Ζαφειρόπουλος, Γεώργιος Ζάγκος, Γεώργιος Νικολόπουλος, Νικόλαος Καραΐσκος, Κωνσταντίνος Πανούτσος, Βασίλης Παπαδόπουλος, Αγγελος Παναγόπουλος, Θεοφάνης Παπαγεωργίου, Βασίλης Γκοτσόπουλος, Βασίλης Βελώνας, Νικόλαος Τσάμης, Γεώργιος Γεωργακόπουλος, Παναγιώτα Παυλοπούλου, Κωνσταντίνος Μπακουλόπουλος, Ιωάννης Μέλλος, Τιμολέων Χρυσαίδος, Σπύρος Καούρης.
Ειδικός πίνακας αποκλειστικά υποψηφίων γυναικών: Αριστέα Ιγγλέση, Αγγελική Οικονομοπούλου, Κυριακούλα Μπακούρου, Κατερίνα Πολυχρονοπούλου, Μαρία Μανωλοπούλου, Δέσποινα Ζαρούλια, Ελένη Αργυρού, Δήμητρα Σγούρα, Δήμητρα Μήτσιου, Αδαμαντία Πετούση.




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [16:13:55]