Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 11:25      7°-16° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


ΝΟΔΕ Αχαΐας: όλα τα ονόματα των υποψηφίων

ΝΟΔΕ Αχαΐας: όλα τα ονόματα των υποψηφίων



Ολοκληρώθηκε χθες βράδυ η διαδικασία κατάθεσης υποψηφιοτήτων για τις εσωκομματικές εκλογές (Πρόεδροι Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων, μέλη Δημοτικών Τοπικών Επιτροπών, και αντιπρόσωποι της Νομαρχιακής Οργάνωσης στο Εθνικό Συνέδριο της ΝΔ).
Η κατάθεση αιτήσεων ολοκληρώθηκε στις 8:00 το βράδυ παρουσία τοπικών στελεχών της Νέας Δημοκρατίας.
Μέχρι αργά είχαν υποβληθεί οι παρακάτω αιτήσεις υποψηφιότητας για:
>Αντιπρόσωποι στο Συνέδριο (28 και 9 γυναίκες με ποσόστοση): Μαρία Αλεξανδροπούλου, Δημήτρης Θεοδωρόπουλος, Αγγελική Οικονομοπούλου, Κυριακούλα Μπακούρου, Δέσποινα Ζαρούλια, Κατερίνα Πολυχρονοπούλου, Μαρία Μανωλοπούλου, Ελένη Αργυρού, Αγγελος Ματθαίος, Κωνσταντίνος Μεσάζος, Σπύρος Πολίτης, Γιάννης Κουτρουμάνης, Ηλίας Θεοδωρόπουλος, Ιωάννης Μεντζελόπουλος, Ανδριάνα Νιφόρα, Νικόλαος Ηλιόπουλος, Παναγιώτης Δροσόπουλος, Γεώργιος Νικολόπουλος, Αναστάσιος Παπαζαφειρόπουλος, Νικόλαος Πυλαρινός, Λεωνίδας Θωμάς, Κωνσταντίνος Πετρόπουλος, Γιάννης Μανέτας, Σωτήρης Γαλάνης, Νίκος Κατσουγκράκης, Αθανάσιος Σγούρας, Ιωάννης Κατριβέσης, Φώτης Τεντζερας, Γεώργιος Καραμαλίκης, Στάθης Δημόπουλος, Βασίλης Καραμπελιάς, Ιωάννης Παπαδημητρίου, Παναγιώτης Διονυσόπουλος, Σπύρος Γραμματίκας, Βασίλης Χρυσαϊτης, Παναγιώτης Πτερνέας, Οδυσσέας Χριστόπουλος, Χαράλαμπος Μπακόπουλος, Νικόλαος Θεοδωρόπουλος, Γεώργιος Πυρπιρής, Σταύρος Ντάντος, Κωνσταντίνος Δρόσος, Αργύρης Βαγενάς, Βασίλης Ζαφειρόπουλος, Γεώργιος Ζάγκος, Δήμητρα Σγούρα, Γεώργιος Νικολόπουλος, Παναγιώτης Σακελλαρόπουλος, Νικόλαος Καραΐσκος, Κωνσταντίνος Πανούτσος, Βασίλης Παπαδόπουλος, Δήμητρα Μήτσιου, Άγγελος Παναγόπουλος, Αριστέα Ιγγλέση, Θεοφάνης Παπαγεωργίου, Κωνσταντίνος Μπακουλόπουλος, Αδαμαντία Πετούση, Ιωάννης Μέλλος, Τιμολέων Χρυσαίδος, Σπύρος Καούρης.
>Υποψήφιοι για πρόεδροι ΔΗΜΤΟ: 1) Κέντρο Πόλης: Βασίλης Βλασταράς, Νίκος Πυλαρινός, 2) Βόρειος τομέας: Παναγιώτης Πτερνέας, Ιωάννης Μανέτας, 3) Νότιος τομέας: Σταύρος Ντάντος, 4) Αγιάλειας: Βασίλης Σταθακάρος, Βασίλης Χριστόπουλος, 5) Δυτικής Αχαΐας: Σπύρος Σταυρογιαννόπουλος, Δημήτρης Μακρυγιάννης, 6) Ερυμάνθειας: Δημήτρης Αγγελόπουλος, 7) Καλαβρύτων: Νικόλαος Τσάμης, Θεόδωρος Σούκας.
Επίσης, υποβλήθηκαν αιτήσεις για τους παρακάτω θεματικούς τομείς:
>Υγείας: Νικόλαος Καρατζάς, Γεώργιος Πυρπιρής.
>Παιδείας: Νικόλαος Κατσουγκράκης, Κωνσταντίνος Κατσουγκράκης, Νικόλαος Κακαφώνης.
>Δικαιοσύνης: Παναγιώτης Παπαδόπουλος, Ανδρέας Παπακωνσταντόπουλος, Βασίλης Γαλανόπουλος.
>Πολιτισμού-Αθλητισμού: Αργύρης Π. Βαγενάς, Μαρία Σάββα Πυλαρινού, Αργύρης Ιωάν. Βαγενάς.
>Μισθωτών: Κυριακούλα Μπακούλου, Γιάννης Γιαννόπουλος.
>Αγροτικού: Νικόλαος Μιχαλόπουλος, Θανάσης Ρήγας.
>Οικονομίας: Παναγιώτης Ζαφειρόπουλος, Γιάννης Χρονόπουλος.
>Εργασίας: Γιάννης Καρβέλης.
>Εμπόρων/Βιοτεχνών: Σωτήρης Γαλάνης, Νίκος Καρακίτσος.
>Υποδομών: Αναστασία Πυργάκη, Γιάννης Σελίμης.

ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [11:25:55]