Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 21:23      6°-15° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Πλούσια δράση στο πινγκ-πονγκ

Πλούσια δράση στο πινγκ-πονγκ



Στη μάχη των Διασυλλογικών πρωταθλημάτων μπαίνουν αυτό το Σαββατοκύριακο οι ομάδες της επιτραπέζιας αντισφαίρισης, τόσο σε τοπικό, όσο και σε πανελλήνιο επίπεδο. Στους αγώνες που θα γίνουν στην Αθήνα για την Α1 Ανδρών θα αγωνιστεί ο Ιφιτος Πάτρας για τις τρεις πρώτες αγωνιστικές του 2ου γύρου του πρωταθλήματος. Η πατρινή ομάδα φέτος δεν έχει καταφέρει να κάνει πορεία ανάλογη της περσινής που την έφερε στη 3η θέση και βρίσκεται στην ουρά της βαθμολογίας.
Τις αγωνιστικές που ακολουθούν αυτό το Σαββατοκύριακο έχει πολύ δύσκολο πρόγραμμα, αφού θα αντιμετωπίσει τους Ολυμπιακό που είναι 1ος στη βαθμολογία, τον 8ο Αρη Βούλας και το 2ο ΑΣ Πέρα, γενικά όμως οι πατρινοί πρέπει να υπερβάλλουν εαυτό αν θέλουν να παραμείνουν στη κατηγορία και για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.
Σε τοπικό επίπεδο έχουμε αγώνες για τη Β΄ Εθνική Ανδρών Δυτικής Ελλάδας, που θα γίνουν το Σάββατο στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο.
Το πρωτάθλημα πλησιάζει προς το τέλος του και οι Φοίνικες Πάτρας είναι στη 1η θέση της βαθμολογίας επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί και δε φαίνεται ότι μπορεί κάποιος να αμφισβητήσει τη κυριαρχία τους
Πρέπει να σημειώσουμε ότι το φετινό πρωτάθλημα είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικό και οι ομάδες προσφέρουν εντυπωσιακό θέαμα, πράγμα που οφείλετε στην αλλαγή στο τρόπο διεξαγωγής και την κατηγοριοποίηση των ομάδων σε Β΄ Εθνική και Τοπικό.
Το πρόγραμμα των αγώνων για το Σάββατο είναι:
11π.μ.: ΠΟΛ. ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ-Α.Ε.Κ. ΠΑΤΡΩΝ
11π.μ.: ΑΘΛ.ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ-Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
11π.μ.: ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΓΩΝΑ
11π.μ.: ΑΙΓΑΙΟ Α.Α.Ε.Α.-ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ
11π.μ.: ΦΑΕΘΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ-ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ "Ο ΛΕΩΝ"
2μ.μ.: Α.Ε.Κ. ΠΑΤΡΩΝ-ΦΑΕΘΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
2μ.μ.: ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ "Ο ΛΕΩΝ"-ΑΙΓΑΙΟ Α.Α.Ε.Α.
2μ.μ.: ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ-ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ
2μ.μ.: ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΓΩΝΑ-ΑΘΛ.ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
2μ.μ.: Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΠΟΛ. ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ
5μ.μ.: Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ-Α.Ε.Κ. ΠΑΤΡΩΝ
5μ.μ.: ΠΟΛ. ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΓΩΝΑ
5μ.μ.: ΑΘΛ.ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ
5μ.μ.: ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ "Ο ΛΕΩΝ"
5μ.μ.: ΑΙΓΑΙΟ Α.Α.Ε.Α.-ΦΑΕΘΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ.



Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [21:23:47]