Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 20:18      9°-15° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


H ανάβαση Ομπλού από τον ΠΟΠ

H ανάβαση Ομπλού από τον ΠΟΠ



Ο Π.Ο. Πατρών για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά διοργάνωσε την «2η ΑΝΑΒΑΣΗ ΟΜΠΛΟΥ» διασυλλογικό αγώνα μεγάλων κατηγοριών την Κυριακή 1-11-2015 και από ,ώρα 10.30 έως 12.00.
Διεξήχθησαν αγώνες στις κατηγορίες Ανδρών - Εφήβων - ΜΑΣΤΕΡ Α (30-39) - ΜΑΣΤΕΡ Β (40-49) ΜΑΣΤΕΡ Γ (50-59) - ΜΑΣΤΕΡ Δ (60 και άνω) και ΟΠΕΝ (για αθλητές που δεν έχουν εκδώσει δελτίο αθλητικής ιδιότητας στο άθλημα της ποδηλασίας.
Συμμετείχαν τα σωματεία : Γ.Σ. Δύμης - Π.Ο. Αιγίου Διαγόρας - Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΘΡΑΚΑΣ ΙΠΠΕΑΣ - ΑΕΚ ΑΘΗΝΩΝ - ΣΠΟΚ ΕΥΚΛΗΣ - ΛΕΜΑΘ και ο Π.Ο. ΠΑΤΡΩΝ. Συνολικά συμμετείχαν 76 αθλητές
Η προεκκίνηση δόθηκε από τον Μόλο Αγ. Νικολάου και η κανονική εκκίνηση μετά την Αχαΐα Κλάους στην διασταύρωση για Ομπλό. Ο τερματισμός έγινε στην διασταύρωση προς Ι.Μ.Ομπλού. Οι απονομές στους νικητές έγιναν στο Κεφαλόβρυσο.
Τιμή ήταν για τον Π.Ο.Πατρών η συμμετοχή στον αγώνα του ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΝΕΛΛΟΥ άνευ συναγωνισμού. Ο Π.Ο.Πατρών βράβευσε τον Κανέλλο για την συμμετοχή του.
Αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε τα σωματεία και τους αθλητές για την συμμετοχή τους καθώς επίσης το κατάστημα ποδηλάτων ΣΕΡΚΟΣ που προσέφερε όλες τις αθλοθετήσεις. Επίσης όλους όσους από τον σύλλογο βοήθησαν για να διοργανωθεί και πάλι ο αγώνας στην υπέροχη αυτή τοποθεσία της περιοχής μας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
"2η ΑΝΑΒΑΣΗ ΟΜΠΛΟΥ"
ΑΝΔΡΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ
Α/Α
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΧΡΟΝΟΣ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
1
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΘΡΑΚΑΣ ΙΠΠΕΑ
23:16:00
2
ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤ.
ΠΑΟ
23:58:00
E
3
ΚΟΡΙΝΤΖΕΛΗΣ Δ
ΛΕΜΑΘ
25:16:00
E
4
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΘΡΑΚΑΣ ΙΠΠΕΑ
26:00:00
5
ΓΚΑΒΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
26:01:00
6
ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝ
ΑΕΚ ΑΘΗΝΩΝ
27:30:00
7
ΝΤΡΕΛΙΑΣ ΕΛΕΥΘ
ΛΕΜΑΘ
27:31:00
8
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
28:21:00
9
ΣΟΡΩΚΟΣ ΧΑΡΑΛ.
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
28:59:00
10
ΡΟΥΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΣΠΟΚ ΕΥΚΛΗΣ
29:34:00
11
ΑΧΤΥΠΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
36:27:00
12
ΜΠΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ.
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
36:28:00
13
ΣΑΙΝΤΙΤ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
36:30:00
14
ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ ΝΙΚΟΣ
Γ.Σ. ΔΥΜΗΣ
36:42:00
15
ΜΟΥΡΤΖΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΟΑ ΔΙΑΓΟΡΑΣ
37:10:00
Ε
16
ΚΑΠΕΤΑΝΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ
Φ.Ο.ΠΥΡΓΟΥ
DNS
ΜΑΣΤΕΡ Α
1
ΜΠΑΖΑΡΟΓΛΟΥ ΑΝΔ.
ΠΗΓΑΣΟΣ
24:20:00
2
ΚΑΛΟΓΕΡΑΤΟΣ ΔΙΟΝ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
25:02:00
3
ΜΠΕΡΤΣΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
25:48:00
4
ΓΟΥΛΙΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ
26:21:00
5
ΒΑΡΥΤΙΜΗΔΗΣ ΓΕΩΡΓ.
ΑΕΚ ΑΘΗΝΩΝ
26:59:00
6
ΔΡΟΥΓΟΥΤΗΣ ΔΗΜ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
27:01:00
7
ΜΕΤΣΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
27:20:00
8
ΤΣΙΚΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ
32:48:00
9
ΞΕΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
33:59:00

ΜΑΣΤΕΡ Β
1
ΤΖΟΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ
26:38:00
2
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
27:41:00
3
ΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝ.
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
28:32:00
4
ΝΤΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓ.
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
28:35:00
5
ΓΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ
29:30:00
6
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
29:43:00
7
ΜΑΡΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
31:00:00
8
ΚΟΥΛΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ
31:25:00
9
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΔΙΟΝ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
40:20:00
ΜΑΣΤΕΡ Γ
1
ΚΑΠΝΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
29:38:00
2
ΜΟΡΩΝΗΣ ΝΙΚΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
30:30:00
3
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
31:00:00
4
ΣΚΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
31:16:00
5
ΓΚΟΥΝΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
31:44:00
6
ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ
32:48:00
7
ΠΑΠΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
34:07:00
8
ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΝΙΚΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
35:13:00
ΜΑΣΤΕΡ Δ
1
ΣΟΝΙΚΙΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
30:35:00
2
ΑΓΓΕΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Σ
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
34:27:00
8
ΚΛΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΠΕΠΑ
35:30:00
4
ΖΟΡΑΝ ΤΖΟΡΤΖΕΒΙΤΣ
ΠΕΠΑ
37:00:00
3
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
Π.Ο.ΠΑΤΡΩΝ
42:52:00
6
ΚΕΤΣΟΓΙΑΝ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΠΕΠΑ
55:30:00

ΟΠΕΝ
1
ΚΟΥΚΟΥΛΙΕΡΟΣ ΑΘ.
ΟΠΕΝ
26:38:00
2
ΞΕΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΟΠΕΝ
28:20:00
3
ΝΤΡΕΛΙΑΣ Γ
ΟΠΕΝ
28:35:00
4
ΑΝΝΙΝΟΣ ΧΑΡΑΛ
ΟΠΕΝ
28:53:00
5
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
ΟΠΕΝ
31:00:00
6
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΟΠΕΝ
31:40:00
7
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΣΠΥΡΟΣ
ΟΠΕΝ
32:48:00
8
ΡΟΖΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΟΠΕΝ
32:49:00
9
ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ
ΟΠΕΝ
32:50:00
10
ΜΠΑΚΟΥΡΟΣ ΝΙΚΟΣ
ΟΠΕΝ
33:01:00
11
ΠΕΤΡΟΥ ΠΑΝΑΓ.
ΟΠΕΝ
33:16:00
12
ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΟΠΕΝ
33:24:00
13
ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΟΠΕΝ
34:08:00
14
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠ
ΟΠΕΝ
34:09:00
15
ΓΚΟΛΦΙΝΟΣ ΚΩΝ
ΟΠΕΝ
35:09:00
16
ΠΛΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΟΠΕΝ
35:59:00
17
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ
ΟΠΕΝ
36:08:00
18
ΚΑΡΑΒΑΤΑΣ Ν
ΟΠΕΝ
36:23:00
19
ΝΤΟΥΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΟΠΕΝ
36:30:00
20
ΚΑΡΑΒΑΤΑΣ Κ
ΟΠΕΝ
37:19:00
21
ΧΑΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤ
ΟΠΕΝ
39:20:00
22
ΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΟΠΕΝ
41:07:00
23
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΦΩΤΗΣ
ΟΠΕΝ
48:30:00
24
ΓΚΙΟΥΣΑΣ ΔΗΜ.
ΟΠΕΝ
56:20:00
25
ΜΕΞΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
ΟΠΕΝ
DNF





Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [20:18:40]