Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 14:12      4°-13° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Δείτε όλα τα ψηφοδέλτια των κομμάτων στην Αχαΐα

Δείτε όλα τα ψηφοδέλτια των κομμάτων στην Αχαΐα



Κατατέθηκαν τα μεσάνυχτα οι υποψηφιότητες για τα ψηφοδέλτια των κομμάτων στην Αχαΐα. Σε μερικές περιπτώσεις αναμένεται η επίσημη ανακοίνωση από τα κόμματα.

ΣΥΡΙΖΑ
Αναγνωστοπουλου Αθανασια (Σια)
Σπαρτινός Κώστας
Ριζούλης Ανδρεας
Κακκαβάς Κωστας
Μουρίκης Ιερόθεος
Παναγιωτόπουλός Ανδρέας
Γκόβας Γιάννης
Βεμης Εμμανουηλ
Αντύπα Μαρία
Ρώρος Γιώργος
Μπίρμπα Ουρανία


ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1. Ανδρέας Κατσανιώτης
2. Άγγελος Τσιγκρής
3. Θανάσης Νταβλούρος
4. Δημήτρης Τριανταφυλλόπουλος
5. Έφη Γιαννιά
6. Έλενα Αντωνοπούλου - Κονιδάρη
7. Γρηγόρης Κοντοδήμος
8. Δημήτρης Αντωνακόπουλος
9. Αθηνά Τραχήλη
10. Ασπασία Ρηγοπούλου
11. Βάνα Ντζελβέ
12. Γιώργος Κουτρουμάνης
13. Βασίλης Χριστόπουλος
14. Χριστίνα Σκλάβου
*Αδειυκρίνιστη παρέμενε έως αργά χθες το βράδυ η σερά κατάταξης των υποψηφίων βουλευτών από την έκτη θέση και κάτω, ενώ δεν αποκλείεται να μειωθεί ο αριθμός. Οι επίσημες ανακοινώεις αναμένονται σήμερα.

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ
1 ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ
2 ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
3 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
4 ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΜΑΡΙΛΙΑ
5 ΡΟΥΒΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
6 ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
7 ΤΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΑΚΗΣ
8 ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΖΩΗ
9 ΠΕΤΡΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
10 ΥΦΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
11 ΚΑΠΕΛΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΑΝΕΛ
Νίκος Νικολόπουλος
Αναστασόπουλος Γιώργος
Κοντεσοπούλου Γεωργία
Λαϊνιώτης Γιάννης
Λαλιώτης Παναγιώτης
Λεχουρίτης Αντώνης
Μπάρκουλα Ευτυχία
Ξηρού Μάντω,
Τσενές Γιώργος
Χειμώνας Δημήτρης

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
Αρβανίτης Αβράμης - Μιχαήλ Δικηγόρος - Βουλευτής
Νικολακόπουλος Ανδρέας Αρχιτέκτων Μηχανικός
Γιαχάλης Ανδρέας Κτηνοτρόφος
Γιουσμά Στεργιανή Ξεναγός
Ξυλογιαννόπουλος Λεωνίδας Καθηγητής Φυσικής Αγωγής
Κοκκότη Γεωργία- Αρετή Εκπρόσωπος Πολυτέκνων, Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Ελλάδος με την Ελληνική Αυγή
Παπαηλιόπουλος Αργύρης Αγροκτηνοτρόφος
Τσίγκα Αθανασία Οικιακά
Χριστόπουλος Αντώνιος Αντισμήναρχος ε.α.
Χρυσανθοπούλου Ανδριάννα Δακτυλογράφος
Γιούσμα Στεργιανή

ΚΚΕ
1. Καραθανασόπουλος Νίκος
2. Ανδριόπουλος Σταμάτης
3. Πετρόπουλος Τάκης
4. Λαϊνάς Χρήστος
5. Λαβράνου Μαρίνα
6. Κουρή Ηρα
7. Αγγελακοπούλου Νάνσυ
8. Κονδάκη Χριστίνα
9. Θανόπουλος Αλέκος
10. Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη)
11. Γιαννιτσοπούλου Ιουλία

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1. Λαπαβίτσας Κωνσταντίνος
2. Γαβριηλίδης Κωνσταντίνος
3. Κυπραίος - Σκρέκας Βασίλειος
4. Κοίλιας Σωτήρης
5. Μπιλιανού Παναγιώτα (Τέτα)
6. Τσεκούρας Παύλος
7. Λέφα Νίκη
8. Σαρδελιάνος Αλέξιος
9. Μπαλάρη Αναστασία (Σούζυ)
10. Χριστοδούλου Παναγιώτης
11. Σπαρτινός Δημήτριος


ΠΑΣΟΚ
1. Φώφη Γεννηματά
2. Θεόδωρος Παπαθεοδώρου
3. Αθανάσιος Παπαδόπουλος
4. Νάνσυ Παπαζώη
5. Αδαμαντία Νιφόρα
6. Νίκος Μοίραλης
7. Νίκος Λύρας
8. Ελένη Κοτοπούλη-Λυμπεράτου
9. Αρτεμις Παπίρη
10. Ηρακλής Ρούπας
11. Κώστας Σπηλιόπουλος

ΑΝΤΑΡΣΥΑ
1. Αγγελόπουλος Ιωάννης
2. Ηλιόπουλος Ηλίας
3. Κάνιστρα Αννα
4. Καραμπέλη Μαρία
5. Μεϊντανάς Κωνσταντίνος
6. Μπελιάς Δημήτριος
7. Οικονόμου Ανδρέας
8. Πελεκούδας Γεώργιος
9. Πελεκούδας Νικόλαος
10.Στεργιοπούλου Αθηνά
11.Τζιρής Γεωργόπουλος Νικόλαος.




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [14:12:48]