Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 22:54      4°-14° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


ΕΠΣΑ: «Κληρώνει» για τα πρωταθλήματα

ΕΠΣΑ: «Κληρώνει» για τα πρωταθλήματα



Σήμερα το απόγευμα (7 μ.μ.) θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των πρωταθλημάτων Α', Β', Γ' Κατηγορίας και Κυπέλλου στον πολυχώρο «Εις το Επακρον». Είναι η πρώτη φορά που θα γίνει κλήρωση - πακέτο, καθώς φέτος λόγω των οικονομικών προβλημάτων σε πολλά σωματεία, πήρε παράταση και η ημερομηνία υποβολής των δηλώσεων συμμετοχής.
Προσκεκλημένος της ΕΠΣΑ είναι ο πρόεδρος της ΕΠΟ, Γιώργος Γκιρτζίκης, ο οποίος θα δώσει το «παρών» και θα τιμηθεί, ενώ η Ενωση θα τιμήσει ακόμα τους παλαίμαχους ποδοσφαιριστές Γιάννη Ζαφειρόπουλο («Λάρας»), Χάρη Καρασαββίδη, Νίκο Παπαγιαννόπουλο, Σπύρο Βασιλόγιαννη. Αναλυτικά οι ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα:
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Aκράτα, Αναγέννηση Πατρών, Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Απόλλων Συνοικισμού, Αρης Πατρών, Ατρόμητος Πατρών, Αχαϊκή, Διαγόρας, Δόξα Παραλίας, Εθνικός Σαγεΐκων, Θύελλα Αιγίου, Θύελλα Πατρών, Κεραυνός, Λέων, Πανμοβριακός, Πήγασος.
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Βίδοβας, Απόλλων Εγλυκάδας, Αρης Κάτω Αχαΐας, Αρλα, Αστέρας Μιντιλογλίου, Αστέρας Μιντιλογλίου, Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Δίας, Δόξα Χαλανδρίτσας, Θέα, Κεραυνός Μιτόπολης, Λιμνοχώρι, Ολυμπιακός Πατρών, Παναχαϊκός, Τριταιικός, Φαραϊκός, Φωστήρας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Αετός Πατρών, Αναγέννηση/Αίας, Αστέρας Τέμενης, Αχαιός, Αχιλλέας Καμαρών, Δαβουρλής Κ.'92, Δόξα Ελαιώνα, Καλάβρυτα, Μέγας Δικέφαλος, Νίκη Προαστείου, Πανιώνιος/Αχιλλέας, ΑΕ Πάτρα 2005, ΑΟ Πάτραι 2008, Πολύτεκνος, Ποσειδών.
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Αίολος Κάτω Αλισσού, Ατλας, Ατρόμητος Λάππα 2015, Διαγόρας 2010, Δόξα Πέττα, Θύελλα Σκιαδά, Ικαρος Λακκόπετρας, Καμίνια, Κρίνος, Πείρος, Πρωτέας, Ροΐτικα, Σταροχώρι.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Αετός Ρίου, Αίας Πατρών, Ανω Καστρίτσι, Αρόη, Αυτόνομη, Αχιλλέας Οβρυάς, Δάφνη, Δρέπανο, Ηρακλής Πατρών, Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων, ΑΠΣ Πάτραι, Πήγασος Πατρών, Ρωμανός, Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Ωλενιακός.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΚ Πατρών, Αμπελόκηποι, ΑΕ Αρόης, Αχαϊκός, Γαλήνη, Δόξα Πατρών, Ζαβλάνι, Ικαρος Πετρωτού, Καλλιθέα, Παναχαΐς, Πατραϊκή, Πετεινοί, Πυρσός, Ψηλαλώνια.
Δ' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Αβύθου, ΑΕ Αιγίου, Αργυρά, Αρης Κουνινάς, Δάφνες, Δήμος Διακοπτού, Λύκοι Διακοπτού, Θύελλα Αιγείρας, Κεραυνός Σελιανιτίκων, Σκεπαστό, Σπάρτακος, Ζήρια/ΤΑΔ'93, Φλόγα Ροδιάς, Φοίνικας Σαλμενίκου.




Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [22:54:20]