Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 23:17      6°-15° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Διασυλλογικό στίβου: Τα αποτελέσματα στους Παμπαίδες Α΄

Διασυλλογικό στίβου: Τα αποτελέσματα στους Παμπαίδες Α΄



Αγωνιστική και οργανωτική επιτυχία σημείωσε το Διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α΄, το οποίο πραγματοποιήθηκε προχθές στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους Παμπαίδες Α΄ (εκτός από τις σκυτάλες):
80μ.: Μάριος Ρηγάτος (Παναχαϊκή) 9.74, Παναγιώτης Καρατζάς (ΝΟ Ζαχάρως) 9.86, Γιώργος Σταθόπουλος (Παναχαϊκή) 10.09, Ιωάννης-Κρίτων Σουβαλιώτης (Παναχαϊκή) 10.09, Μάριος Βασιλάκης (ΓΕ Κεφαλληνίας) 10.18, Κωνσταντίνος Καραντώνης (ΑΓΕ Πύργου) 10.33, Γεράσιμος Κοσμάτος (Κούρος) 10.35, Αριστομένης Μπουλης (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου) 10.35, Βασίλης Λωλος (ΝΟ Ζαχάρως) 10.44, Νίκος Σκούρτης (Αθηνόδωρος) 10.45, Αντώνης Σακελλαρίου (ΑΓΕ Πύργου) 10.45, Στράτος Τσιργιάννης (Παναχαϊκή) 10.46, Κωνσταντίνος Μαρνέρας (Παναχαϊκή) 10.84, Αγγελος Καρατζάς (ΝΟ Ζαχάρως) 10.89, Αγγελος Μπισμπινάκης (Κούρος) 11.08, Ραφαήλ Μίχος (Κούρος) 11.10, Ηλίας Τσουμάκας (Αθηνόδωρος) 11.42, Δημήτρης Λυμπερόπουλος (Αρίων) 11.47, Γιώργος Κόκκινος (ΑΓΕ Πύργου) ακ.
150μ.: Φιλάρετος Τζωρτζάτος (ΓΕ Κεφαλληνίας) 18.09, Ευάγγελος Τερζής (ΑΓΕ Πύργου) 18.50, Νίκος Χαραλαμπόπουλος (ΑΕ Λεχαινών) 18.71, Φώτης Μυλωνάς (Πέλοπας) 19.15, Αλέξανδρος Ζαμπαρας (Κούρος) 19.26, Διονύσης Βίτσος (Γαλήνη) 19.31, Χρήστος-Αχιλλέας Φάλαρης (Κούρος) 19.47, Βασίλης Γιάχος (ΝΟ Ζαχάρως) 19.79, Πέτρος Ράθωσης (Εσπερος 2004) 19.95, Χαράλαμπος Κυριακόπουλος (Ερμής) 20.20, Νικόλα Τανουσάι (ΓΕ Κεφαλληνίας) 20.53, Αρης Μπακατσέλος (ΑΓΕ Πύργου) 20.73, Θόδωρος Μπουσμπουρας (ΝΟ Ζαχάρως) 21.37, Ευάγγελος Λαλιώτης (Αθηνόδωρος) 22.57, Αθανάσιος Σκαλτσάς (Ολυμπιάδα) 22.78.
300μ.: Νίκος Νικολόπουλος (Αρίων) 39.53, Νίκος Ντέλης (Εσπερος 2004) 40.17, Γιώργος Θεοδωρόπουλος (Αθηνόδωρος) 44.68, Γιώργος Μπότσας (ΑΓΕ Πύργου) 45.57, Μιλτιάδης-Παναγιώτης Μπέλιας (ΑΓΕ Πύργου) 47.45.
600μ.: Αριστοτέλης Γεωργίου (Ερμής) 1.29.95, Γιώργος Παλαιολόγος (Πέλοπας) 1.32.85, Νίκος Παναγόπουλος (ΑΓΕ Ζακύνθου) 1.34.52, Βασίλης Παππάς (ΓΕ Αγρινίου) 1.36.56, Αρτούρ-Παύλος Μουσκάι (Ολυμπιάδα) 2.12.10.
1.000μ.: Διονύσης Ανυφαντής (Κόροιβος) 2.53.33, Γιάννης Φουντας (ΓΕ Αγρινίου) 2.55.06, Γιάννης Πουρνατζής (Εσπερος 2004) 2.58.27, Παντελής Συριόπουλος (Πέλοπας) 3.03.86, Νίκος Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου) 3.04.49, Γιώργος Ακρίδας (Πέλοπας) 3.04.65, Γιώργος Γρηγορόπουλος (ΓΕ Κεφαλληνίας) 3.16.88, Απόστολος Χαντζής (Αθηνόδωρος) 3.19.72, Μάριος-Γιώργος Παπαχρήστου (Πέλοπας) 3.28.46, Ντέιβιντ Τσέλα (Ολυμπιάδα) 3.33.60, Ανδρέας Σπηλιόπουλος (Κόροιβος) 3.38.00, Κωνσταντίνος Σπυρόπουλος (ΓΣ Απόλλων) 3.43.11.
3.000μ.: Αουρέλ Γκιούρα (Εσπερος 2004) 9.48.24, Στυλιανός Κατσούλης (Αθηνόδωρος) 10.59.76, Ταξιάρχης Καραμπουλας (Αθηνόδωρος) 11.01.50, Χρύσανθος Ηλιόπουλος (Πέλοπας) 11.10.53, Γιάννης Τζόλας (Ολυμπιάδα) 11.36.75.
100μ. με Εμπ.: Γιάννης Κατσουκας (ΓΕ Αγρινίου) 14.64, Αγγελος Ανδρεοσόπουλος (Κούρος) 14.92, Δανιήλ-Ιωάννης Πατρινός (ΑΓΕ Ζακύνθου) 15.28, Ερωτόκριτος Τσιρκινίδης (ΓΣ Απόλλων) 15.57, Κωνσταντίνος Πλης (Πατραϊκή Ενωση Στίβου) 15.77.
300μ. με Εμπ.: Αδαμάντιος Τζιώλης (ΑΓΕ Ζακύνθου) 43.12, Νίκος Λουκάς (ΠΑΣ Ιωνικός) 43.50, Νεκτάριος Μπέτσης (ΓΕ Αγρινίου) 43.71, Ευάγγελος Πανταζής (ΠΑΣ Ιωνικός) 46.88.
5.000μ. Βάδην: Βασίλης Φερμελης (Ολυμπιάδα) 28.29.21.
Μήκος: Αλέξης Αργυρόπουλος (Κόροιβος) 6.13, Δανιήλ-Ιωάννης Πατρινός (ΑΓΕ Ζακύνθου) 5.92, Ιωάννης Κατσουκας (ΓΕ Αγρινίου) 5.91, Αδαμάντιος Τζιώλης (ΑΓΕ Ζακύνθου) 5.73, Νεκτάριος Μπέτσης (ΓΕ Αγρινίου) 5.38, Κωνσταντίνος Πλης (Πατραϊκή Ενωση Στίβου) 5.28, Χαράλαμπος Κυριακόπουλος (Ερμής) 5.19, Αριστομένης Μπουλης (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου) 4.89, Ηρακλής Κατσιβελος (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου) 4.80, Νικολα Τανουσάι (ΓΕ Κεφαλληνίας) 4.64, Παναγιώτης Αγαλιώτης (Κόροιβος) 4.52, Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (Ερμής) 4.44.
Τριπλούν: Αλέξης Αργυρόπουλος (Κόροιβος) 12.31, Γεώργιος Παναγιωτακόπουλος (Απόλλων) 12.10.
Υψος: Ευάγγελος Κατσιβελης (ΓΕ Κεφαλληνίας) 1.60, Εκτορας Σκούρτης (ΓΕ Κεφαλληνίας) 1.42.
Σφαίρα: Αναστάσιος-Διονύσης Ακτύπης (ΑΓΕ Ζακύνθου0 13.33, Σιλβέστερ Κρυεμάδι (ΑΓΕ Ζακύνθου) 12.11, Δημοσθένης Γιαννόπουλος (ΝΟ Ζαχάρως) 11.00, Νίκος Φραμπίτσης (Πέλοπας) 10.92, Νίκος Παναγόπουλος (ΑΓΕ Ζακύνθου) 10.17, Αντώνης Μποφίλης (ΝΟ Ζαχάρως) 9.21, Ηλίας Αθανασόπουλος (Πέλοπας) 8.97, Αρτούρ-Παύλος Μουσκάι (Ολυμπιάδα) 7.72, Γεώργιος Μακρασιμος (ΓΕ Αγρινίου) 5.80, Σπύρος Σπίνος-Κλογκέρης (ΑΓΕ Ζακύνθου) 5.43.
Δίσκος: Σιλβέστερ Κρυεμάδι (ΑΓΕ Ζακύνθου) 36.93.
Ακοντισμός: Γεώργιος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Απόλλων) 38.18, Ερωτόκριτος Τσιρκινίδης (ΓΣ Απόλλων) 38.09, Μπενάλντο Χοντάι (ΝΟ Ζαχάρως) 37.09, Αναστάσιος-Διονύσης Ακτύπης (ΑΓΕ Ζακύνθου) 36.70, Γιώργος Γουργουλης (ΝΟ Ζαχάρως) 36.58, Γιώργκος Λίμι (ΝΟ Ζαχάρως) 34.38, Λάζαρος Χατζηγιάννης (Αθηνόδωρος) 29.53, Αλέξανδρος Καστανάς (Κόροιβος) 23.37.



Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [23:17:22]