Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 20:14      10°-15° Πάτρα
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ VIDEO

Ενημέρωση απο την Εφημερίδα «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»


Στέψη ή πλέι-οφ στην Α1 ΕΣΚΑ-Η;

Στέψη ή πλέι-οφ στην Α1 ΕΣΚΑ-Η;



Η ημέρα της κρίσεως έφτασε στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η, καθώς σήμερα θα ξεκαθαρίσει οριστικά το τοπίο τόσο στην κορυφή, όσο και στην «ουρά» του βαθμολογικού πίνακα.
Καταρχήν, αν ο Γλαύκος νίκησει την Ακράτα, τότε θα στεφθεί αυτόματα πρωταθλητής και θα κατακτήσει την απευθείας άνοδο στην Γ΄ Εθνική. Αντίθετα, αν η Ακράτα νικήσει, τότε το πιο πιθανό ενδεχόμενο είναι να γίνουν πλέι-οφ (την τελευταία αγωνιστική παίζουν ΕΑΠ-Γλαύκος και Ακράτα-Πανηλειακός). Θυμίζουμε ότι αυτήν την στιγμή ο Γλαύκος κρατάει στα χέρια του την άνοδο, καθώς βρίσκεται στο προνομιακό +4 από την 2η θέση της βαθμολογίας (η κατάταξη της πρώτης 3άδας: Γλαύκος 45β., Ακράτα 41β., Παναχαϊκή 40β.).
ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ «ΟΥΡΑ»
Μεγάλες μάχες, όμως, διεξάγονται σήμερα και για την παραμονή! Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ (παίζει με την Παναχαϊκή εκτός έδρας), Πανηλειακός (υποδέχεται τον Ηφαιστο/Αχιλλέα), Αχαγιά ΄82 και Ολυμπιάδα (αναμετρώνται μεταξύ τους στην έδρα των «πορτοκαλί») θα σφαχτούν στην κυριολεξία για την αποφυγή των δυο τελευταίων θέσεων του βαθμολογικού πίνακα που οδηγούν στην Α2 ΕΣΚΑ-Η. Η βαθμολογία αυτήν την στιγμή στην «ουρά» έχει ως εξής: Αχαγιά ΄82 33, Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ 32, Ολυμπιάδα 31, Πανηλειακός 31. Για να κάνετε τους υπολογισμούς σας, το πρόγραμμα των ομάδων της «ουράς» την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Α1 ΕΣΚΑ-Η έχει ως εξής: Ακράτα-Πανηλειακός, Ολυμπιονίκης-Ολυμπιάδα, Αχαγιά ΄82-Παναχαϊκή και Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Αραχωβίτικα/Ακταίο.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα (σε παρένθεση οι διαιτητές): Κλειστό γυμναστήριο Γλαύκου, 8.30μ.μ.: Γλαύκος-Ακράτα (Παναγιώτου και Σοφιανόπουλος). Κλειστό γυμναστήριο Ολυμπιάδας, 8.30μ.μ.: Ολυμπιάδα-Αχαγιά ΄82 (Βαρδάλος και Δημόπουλος). Κλειστό γυμναστήριο Παναχαϊκής, 8.30μ.μ.: Παναχαϊκή-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ (Τσούνας και Μακρόπουλος). Κλειστό γυμναστήριο Πύργου, 8.30μ.μ.: Πανηλειακός-Ηφαιστος/Αχιλλέας (Δαρλαμήτσος και Λογοθέτης). Κλειστό γυμναστήριο Αλεξιώτισσας, 8.30μ.μ.: Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Ολυμπιονίκης (Κανελλόπουλος και Κωστής). Κλειστό γυμναστήριο ΕΑΠ, 8.30μ.μ.: Αραχωβίτικα/Ακταίο-ΕΑΠ (Καρακάσης και Ελ Ανύ). Κλειστό γυμναστήριο Ροϊτίκων, 8.30μ.μ.: Σφήκα-Αγυιά (Κωνσταντινίδου και Κοτσίρης).
ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΗΝ «ΠτΔ»



Αποστολή με E-mail Εκτύπωση


 


 

 

 


Πελοπόννησος
 
 

 



Τελευταία [20:14:32]